Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Oficjalnie: Young zawodnikiem Manchesteru United!

Oficjalnie: Young zawodnikiem Manchesteru United!

Oficjalnie: Young zawodnikiem Manchesteru United!
Manchester United za pośrednictwem oficjalnej strony potwierdził transfer Ashleya Younga. Wczoraj Anglik pomyślnie przeszedł badania medyczne. Nowy nabytek będzie reprezentował barwy mistrzów Anglii przez następnych pięć sezonów!

» Obejdzie się bez Ashleya Younga?

Na początku miesiąca informowaliśmy o możliwości ściągnięcia Younga do United.

25-letni skrzydłowy Aston Villi jest łakomym kąskiem w obecnym okienku transferowym. Anglikowi za 12 miesięcy kończy się kontrakt, więc to ostatni moment, by klub z Birmingham jeszcze na nim zarobił. Sam zainteresowany także potwierdził chęć odejścia z zespołu, a najczęściej łączy się go z przejściem właśnie do Manchesteru United. Niektóre serwisy sportowe podały nawet do wiadomości, jakoby piłkarz przeszedł już testy medyczne i tylko czekał na finalizację transferu. Informacja ta nie została jednak przez nikogo potwierdzona.

Co angielski skrzydłowy mógłby wnieść do drużyny? Young jest z pewnością gwarancją wielu asyst – wystarczy powiedzieć, że od czterech lat nieprzerwanie plasuje się w dziesiątce najlepszych „asystentów” Premier League, raz zajął nawet w tym rankingu drugie miejsce. Z pewnością wzmocniłby też rywalizację w zespole, co niemal zawsze przekłada się na lepsze wyniki zespołu. W ostatnich dniach media informowały też o braku porozumienia na linii Manchester United – Antonio Valencia w sprawie nowego kontraktu Ekwadorczyka. Transfer Ashleya Younga pozwoliłby więc zachować spokój, jeżeli chodzi o skrzydła. Anglik byłby do kupienia za około 15 mln €.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Young miał kosztować sir Alexa Fergusona 17 milionów funtów. Sam zainteresowany może podwoić swoje dotychczasowe zarobki, co w praktyce oznacza tygodniówkę rzędu 100 tysięcy funtów.

Rio Ferdinand przywitał nowego członka Czerwonych Diabłów na Twitterze, nazywając go „kolejnym głodnym sukcesu, młodym zawodnikiem„. MUTV wyemituje dzisiaj o godzinie 19:30 czasu polskiego specjalny wywiad z Ashleyem Youngiem.

Sam zainteresowany powiedział:

To dla mnie szansa na wpisanie do historii… dzięki pomocy w zdobyciu 20 tytułu. Spełniło się moje marzenie z dzieciństwa – gra dla jednego z największych zespołów na świecie!

Przewiń na górę strony