Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Scholes kończy karierę!

Scholes kończy karierę!

Scholes kończy karierę!
To smutny dzień dla każdego kibica Manchesteru United. Paul Scholes, jeden z najwybitniejszych pomocników w historii, ogłosił dziś zakończenie kariery piłkarskiej. Oficjalna strona internetowa Manchesteru United poinformowała o tym przed chwilą. Anglik rozegrał dla Manchesteru United 676 spotkań.

» Największy problem Manchesteru United

Scholes pozostanie jednak na Old Trafford w roli trenera. Ferguson zaproponował mu wakat w swoim sztabie szkoleniowym od nadchodzącego sezonu. W sierpniu na Old Trafford rozegrany zostanie również mecz pożegnalny rudowłosego Anglika.

Co mogę powiedzieć o Paulu poza tym, co powiedziałem wcześniej? Będzie nam brakowało tak niesamowitego zawodnika. Paul był zawsze szczerze przywiązany do klubu i jestem zachwycony tym, że będzie on częścią sztabu szkoleniowego United. Paul inspirował wszystkich zawodników i wiemy, że będzie to kontynuował w swojej nowej roli.
Sir Alex Ferguson

Nie jestem człowiekiem wielu słów, ale mogę szczerze powiedzieć, że gra w piłkę jest tym, o czym zawsze marzyłem. Prawdziwym honorem jest mieć taką karierę w Manchesterze United. To nie była dla mnie łatwa decyzja, ale czuję, że to odpowiedni czas na zawieszenie butów na kołku. Bycie częścią drużyny, która zdobyła 19. tytuł mistrzowski to prawdziwy zaszczyt.

Chciałbym podziękować kibicom za ich niesamowite wsparcie przez całą moją karierę. Dziękuję również trenerom i zawodnikom, z którymi pracowałem tyle lat. Największe wyrazy podziękowania należą się jednak Sir Alexowi za to, że był tak świetnym menedżerem. Od momentu kiedy dołączyłem do klubu jego drzwi były zawsze dla mnie otwarte i wiem, że ten zespół wygra jeszcze mnóstwo pucharów pod jego wodzą.
Paul Scholes

Przewiń na górę strony