Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Gary Neville zakończył karierę!

Gary Neville zakończył karierę!

Gary Neville zakończył karierę!
Po dwudziestu latach gry dla Manchesteru United i długich rozważaniach nad decyzją, Gary Neville zakończył swą przygodę z piłką nożną! Taką informację podała dzisiaj oficjalna strona klubu z Old Trafford.

Gary podpisał z United umowę w lipcu roku 1991. W przeciągu swojej kariery rozegrał w teamie Czerwonych Diabłów 602 meczów, w których strzelił siedem bramek. Wygrał wraz z United Ligę Mistrzów, osiem trofeów Premier League, trzy Puchary Anglii, dwa Puchary Ligi, Puchar Interkontynentalny i Klubowe Mistrzostwa Świata. W roku 2005 był kapitanem United.

Byłem fanem Manchesteru United przez całe moje życie i pozostanę nim nadal. Spełniłem w tym klubie każde swoje marzenie. Nie ukrywam, że jestem rozczarowany, iż moje dni w United dobiegają końca. Czas, kiedy musimy zawiesić korki na kołku, przychodzi w końcu dla każdego piłkarza. Podjąłem więc decyzję, że dla mnie taki czas właśnie nadszedł. Grałem w niesamowitym klubie wraz z najlepszymi zawodnikami na świecie. Miałem szczęście, że byłem częścią zespołu, który osiągnął wielki sukces na piłkarskich arenach. Chciałbym podziękować wielu ludziom. Oczywiście na szczycie listy znajduje się Sir Alex. Zawsze mogłem na niego liczyć – był dla mnie wsparciem w każdym momencie w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. Sir Alex jest jednym z najlepszych menedżerów i za to też należą mu się podziękowania.
Gary Neville


Nie ma wątpliwości, że Manchester United wiele zawdzięcza Neville’owi. Kibice ekipy z Old Trafford z pewnością z lekkim smutkiem przyjmą do siebie informację o zakończeniu kariery tego zawodnika. Z całego serca wszyscy dziękujemy Neville’owi za jego wkład w drużynę, za kawał dobrej roboty i za zostawione na boisku serce. To coś magicznego, niesamowitego. Pomimo wewnętrznego smutku należy cieszyć się, że Manchester United miał szansę posiadania tak świetnego piłkarza, jakim z pewnością jest „The G-man”.

Gary byłeś, jesteś i będziesz dla nas wielki! Dziękujemy i nigdy Cię nie zapomnimy. Będzie nam brakowało Twoich występów w czerwonym trykocie. Powodzenia, Gary!

Gary Neville

Przewiń na górę strony