Nie przegap
Strona główna / Wywiady / MediaTory 2010 – czyli Wojciech Mann, Rafał Stec i inni w Krakowie

MediaTory 2010 – czyli Wojciech Mann, Rafał Stec i inni w Krakowie

Mediatory
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich naszych czytelników, którzy chcieliby zobaczyć na żywo gwiazdy polskiego dziennikarstwa, w tym oczywiście jego sportowej odmianie. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z organizatorami plebiscytu MediaTory. Z pewnością możemy stwierdzić, że nie nie będziecie żałować!

Redlog: Co to są MediaTory, ile było dotychczas edycji?

MediaTory to plebiscyt studenckich nagród dziennikarskich, w którym młodzi adepci dziennikarstwa w ogólnopolskim głosowaniu wybierają dziennikarzy, od których chcą się uczyć zawodu. Nagradzają tych, którzy kierują medialną lokomotywę na właściwe tory. W tym roku to już czwarta edycja Plebiscytu. Gala Finałowa odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17:00, jak zawsze w Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie.

Redlog: Jak są wybierani zwycięzcy?

MediaTory: W październiku na 11 uczelniach publicznych, na których dziennikarstwo jest osobnym kierunkiem odbywa się głosowanie. Ponad 7,5 tysiąca studentów jest uprawnionych do głosowania w Plebiscycie i to oni wskazują laureatów.

R: Jak Mediatory wyglądają na co dzień, gala jest raz w roku, a co robicie przez pozostałe 364 dni?

M: Tak naprawdę, żeby ten jeden, najważniejszy dzień, Gala Finałowa, wypadł jak najlepiej musimy ciężko pracować przez cały rok. Nasz 30 osobowy zespół każdego dnia podejmuje nowe wyzwania, stara się żeby wszystko było zrobione na czas i bez żadnych problemów.

Redlog: Macie w tym roku wśród swoich nominowanych wielu dziennikarzy związanych ze sportem. Skąd nagle takie zainteresowanie sportowymi dziennikarzami?

Staramy się reagować na zmiany zachodzące w społeczeństwie, dlatego zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie sportem. Także studenci, którzy głosują w naszym plebiscycie dostrzegli rozwój dziennikarstwa sportowego – postanowili, że w tym roku warto docenić komentatorów, redakcje i dziennikarzy sportowych. Nominowali Tomasza Zimocha w kategorii AkumulaTOR, Rafała Steca w kategorii InicjaTOR, a portal zczuba.pl ma szansę na statuetkę PromoTORa.

Wojciech Mann

Wojciech Mann: polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia. W październiku 2010 roku, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się jego autobiografia – książka pod tytułem „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”

R: W tym roku po raz pierwszy ogłosiliście zwycięzcę w kategorii AuTORytet. Dlaczego?

W tym roku AuTORytetem został Wojciech Mann. Jest on pierwszym laureatem kategorii w nowej formule. Studenci po raz pierwszy przyznali tytuł nie za osiągnięcia w ostatnim roku akademickim, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar, a brak nominowanych skończył z konkurowaniem w tej szczególnej kategorii – na karcie do głosowania każdy z uprawnionych do głosowania mógł wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu.

R: Czy na Galę może przyjść każdy?

Gala jest 4 grudnia – wstęp na nią jest wolny. Wystarczy tylko w dniu imprezy w Auditorium Maximum odebrać bezpłatną wejściówkę. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy! Gwarantujemy świetną zabawę i spotkanie z najlepszymi polskich dziennikarzami 2010 roku.


Ze swojej strony zapraszamy wszystkich czytelników do skorzystania z tej niebywałej okazji! Do zobaczenia 4. grudnia w Auditorium Maximum! Mała delegacja Redloga będzie tam obecna i przygotujemy dla Was szczegółową relację z rozdania nagród.


Filmik promujący całe wydarzenie

Zdjęcia z poprzednich edycji

Przewiń na górę strony