Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Wayne Rooney chce odejść z Manchesteru United!

Wayne Rooney chce odejść z Manchesteru United!

Wayne Rooney chce odejść z Manchesteru United!
Nie, to nie jest żart. To nie Prima Aprilis, ani redlogowy dowcip. Sir Alex Ferguson przyznał na konferencji prasowej, że Wayne Rooney chce opuścić Old Trafford. Szkocki trener na specjalnym spotkaniu z mediami przed meczem Ligi Mistrzów z Bursasporem ogłosił, że Anglik nie jest zainteresowany przedłużeniem umowy i chce odejść z klubu 18-krotnego Mistrza Anglii. Do mnie nadal nie dociera fakt, że nasz Wayne mógłby zagrać w trykocie innego klubu jak United…

David Gill przekazał mi, że Rooney chce odejść i taką informację ogłosił jego agent. Nie mogłem w to uwierzyć i byłem w szoku. Nigdy nie miałem z nim żadnego sporu. Doznał kontuzji i potwierdził to w wywiadzie dla Sky. Drzwi dla niego pozostają otwarte, ponieważ to naprawdę dobry zawodnik. Nieustannie mu pomagaliśmy i to także w życiu prywatnym. Takim klubem jest właśnie Manchester United. Nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego chce odejść z najbardziej utytułowanej drużyny w historii brytyjskiego futbolu. Nie rozumiemy tego. Sam zawodnik pozostaje nieugięty i przekazał, że chce odejść. Musimy poradzić sobie z kolejną częścią jego wniosku. Nie mogę zrobić nic więcej niż to, co już zostało dokonane. Drzwi ciągle pozostają otwarte, ale kto wie. Na początku lata David rozpoczął rozmowy z jego agentem i były one kontynuowane po mistrzostwach świata. W biurze pojawiłem się 14. sierpnia i wówczas otrzymałem telefon od Davida z informacją, że nie podpisał on nowego kontraktu. Byłem zdumiony, ponieważ miesiąc wcześniej zapewniał, że jest w najwspanialszym klubie na świecie. Spotkałem się z chłopakiem i powtórzył słowa swojego agenta, że chce odejść.
sir Alex Ferguson

Na stronie oficjalnej Manchesteru United ukazał się obszerny wywiad z Fergusonem.

A oto wypowiedź Rooneya z zeszłego roku:

Bardzo się cieszę, że moje umiejętności zostały docenione. Jednakże, jak już powiedziałem wcześniej, jestem bardzo szczęśliwy w United. Nie wyobrażam sobie, abym mógł odejść z Old Trafford. Chyba, że władze klubu będą tego chciały. Po zakończeniu tego sezonu moja umowa będzie obowiązywać jeszcze przez dwa lata. Jestem pewny, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy negocjować warunki nowego kontaktu. Kocham to miejsce, ponieważ jest blisko mojego domu i rodziny. Co więcej, mogę tutaj zdobywać trofea.
Wayne Rooney

Ja, kilka godzin po tej informacji, nie mogę w to uwierzyć. Nie i tyle! Roo to prawdziwy diabeł, który nie zrobiłby tego nam, kibicom. Przynajmniej staram sobie tak to wmawiać… Cytując znajomego – dzień, w którym umarły wszystkie ideały. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę go w koszulce innego klubu. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Z drugiej strony jednak – podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Teveza.

Zapraszam do dyskusji na temat potencjalnego (i dość prawdopodobnego!) odejścia Wayne’a Rooneya z Old Trafford!

Przewiń na górę strony