Strona główna / Liga Mistrzów / Liga Mistrzów w pigułce – odcinek 1.

Szanowni Czytelnicy, zapraszam Was do nowego sezonu serialu pod tytułem – Champions League! Gwiazdorska obsada, akcja na najwyższym poziomie, fantastyczna fabuła, emocje i chwile trzymające widza w napięciu od rozpoczęcia do zakończenia seansu – oto cechy charakteryzujące nowy-stary projekt UEFA, którego odcinki będziecie mogli śledzić na Redlogu. W ostatni wtorek i środę na europejskie stadiony po raz pierwszy w tym sezonie wybiegły najlepsze drużyny Starego Kontynentu. Kto zagrał pierwszoplanowe role? Kto rozczarował i zawiódł?

GRUPA A
Tylko remis Interu! Dobry mecz w Bremie.
Twente Enschede 2:2 (2:2) Inter Mediolan
Obrońcy pucharu Champions League zaledwie zremisowali na FC Twente Stadion Enschede z mistrzem Holandii 2:2. Gole dla piłkarzy Beniteza strzelali Sneijder i Eto’o. Wynik meczu rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie spotkania, gdyż pomimo znacznej przewagi piłkarze z Mediolanu nie potrafili udokumentować tego bramką na wagę zwycięstwa. Niespodzianka na początek rozgrywek Ligi Mistrzów?

Werder Brema 2:2 (1:2) Tottenham Hotspur
Pomimo dwubramkowego prowadzenia zawodników Harry’ego Redknappa piłkarze z Anglii nie potrafili dowieźć zwycięstwa go końcowego gwizdka sędziego. Kibice miejscowego Werderu doczekali się dwóch bramek swoich pupili, a mecz zakończył się remisem 2:2. W podstawowym składzie ekipy niemieckiej zabrakło reprezentanta polski Sebastiana Boenischa.

Olympique Lyon 1:0 (1:0) Schalke 04 Gelsenkirchen
Duet napastników Raul – Huntelaar znów zawiódł. Piłkarze Schalke nie zdołali ani razu pokonać dobrze spisującego się Llorisa. Lyon, który słabo rozpoczął sezon w Ligue 1, po golu Michaela Bartosa okazał się minimalnie lepszy od ekipy niemieckiej. Warto dodać, że od 34 minuty po czerwonej kartce dla Benedikta Hoewedesa Schalke grało w dziesiątkę.

Benfica Lizbona 2:0 (1:0) Hapoel Tel Awiw
Benfica wypunktowała dwukrotnie ekipę Hapoelu i obecnie lideruje grupie B. Gole dla piłkarzy Jorge Jesusa strzelali Luisao i Oscar Cardozo.

Manchester United 0:0 Glasgow Rangers
W “Bitwie o Wielką Brytanię” piłkarze Sir Alexa nie zdołali pokonać dobrze grających w defensywie zawodników The Gers. Niestety, w czasie tego spotkania poważnej kontuzji nabawił się skrzydłowy Manchesteru United Antonio Valencia i być może jest to koniec sezonu dla młodego Ekwadorczyka. Całe spotkanie w diabelskich barwach rozegrał Tomasz Kuszczak.

Bursaspor 0:4 (0:2) Valencia CF
Pomimo straty takich zawodników jak David Villa czy David Silva Valencia bardzo dobrze rozpoczęła sezon zarówno w lidze hiszpańskiej, jak również w Lidze Mistrzów. Gole w spotkaniu z tureckim kopciuszkiem strzelali Tino Costa, Artiz Aduriz, Pablo Hernandez i Roberto Soldado. W następnej kolejce Champions League ciekawie zapowiada się konfrontacja Valenci z Manchesterem United.

1. Valencia CF 1 4:0 3
2. Manchester United 1 0:0 1
3. Glasgow Rangers 1 0:0 1
4. Bursaspor 1 0:4 0

GRUPA D
Panathinaikos rozjechany przez Barcę! Skromne 1:0 Kopenhagi.
FC Barcelona 5:1 (3:1) Panathinaikos Ateny
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili piłkarze z Aten, lecz mecz zakończył się pogromem, w którym trzy punkty zanotowali zawodnicy Katalonii. Pięć bramek strzelonych w pierwszej konfrontacji w Champions League robi wrażenie.

FC Kopenhaga 1:0 (0:0) Rubin Kazań
Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił napastnik FC Kopenhagi Dame N’Doye w 87 minucie spotkania. W barwach ekipy z Kazania wystąpił reprezentant Polski Rafał Murawski, który rozegrał pełne 90 minut.

Bayern Monachium 2:0 (0:0) AS Roma
Roma przeżywa déjà vu z poprzedniego sezonu, który również rozpoczęła od kilku porażek. Słabo spisujący się Włosi ulegli Mistrzom Niemiec i finalistom ostatniej edycji Ligi Mistrzów 2:0. Mueller i Klose dokonali dzieła zniszczenia ekipy z Rzymu.

CFR Cluj 2:1 (2:1) FC Basel
CFR Cluj wraca do Ligi Mistrzów w bardzo dobrym stylu, pokonując FC Basel 2:1 i zajmując obecnie drugie miejsce w grupie. Bramki w tym spotkaniu strzelali Ionut Rada, Lacina Traore – Valentin Stoker.

1. Bayern Monachium 1 2:0 3
2. CFR Cluj 1 2:1 3
3. FC Basel 1 1:2 0
4. AS Roma 1 0:2 0

GRUPA F
Rozczarowanie w Marsylii! Chelsea srogim nauczycielem.
Olympique Marsylia 0:1 (0:0) Sparta Moskwa
Marsylia, która słabo zaczęła sezon w Ligue 1, odniosła kolejną porażkę, tym razem na arenie europejskiej. W 81. minucie bramkę samobójczą zdobył Cesar Azpilicueta. Trzy punkty pojechały do Moskwy.

MSK Żylina 1:4 (0:3) Chelsea Londyn
Piłkarze Ancelottiego dali lekcję kopciuszkowi z Żyliny. Chelsea nie zwalnia tempa i pokonuje wysoko kolejnego rywala na swojej drodze po kolejne tytuły. The Blues w dobrym stylu pokonali rywala i prowadzą w grupie F Ligi Mistrzów.

1. Chelsea Londyn 1 4:1 3
2. Spartak Moskwa 1 1:0 3
3. Olympique Marsylia 1 0:1 0
4. MSK Żylina 1 1:4 0

GRUPA G
Pewne zwycięstwa Realu i Milanu. Jeleń bez gola.
Real Madryt 2:0 (1:0) Ajax Amsterdam
Mourinho swoją drogę po kolejny puchar Ligi Mistrzów zaczął od wygranej na własnym boisku z Ajaxem Amsterdam. Dobra gra Królewskich udokumentowana została dwoma golami na Santiago Bernabeu. Trzy punkty dla Realu.

AC Milan 2:0 (0:0) AJ Auxerre
Milan po bezbarwnej pierwszej połowie pokonał francuski AJ Auxerre z Ireneuszem Jeleniem w składzie 2:0. Geniuszem popisał się Szwed Zlatan Ibrahimović – nowy nabytek Mediolańczyków, który w trzy minuty dwoma strzałami rozstrzygnął wynik spotkania.

1. AC Milan 1 2:0 3
2. Real Madryt 1 2:0 3
3. AJ Auxerre 1 0:2 0
4. Ajax Amsterdam 1 0:2 0

GRUPA H
Pogrom w Londynie. Szachtar minimalnie lepszy.
Arsenal Londyn 6:0 (3:0) Sporting Braga
Kibice na stadionie Arsenalu byli świadkami piłkarskiego show w wykonaniu zawodników Wengera. Kanonierzy pewnie i wysoko pokonali Sporting Bragę 6:0. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Cesc Fabregas 9’-karny, 53’, Andriej Arszawin 30’, Marouane Chamakh 34’, Carlos Vela 69’, 84’.

Szachtar Donieck 1:0 (0:0) Partizan Belgrad
Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Darijo Srna w 71. minucie meczu. Niestety w drużynie z Ukrainy, która praktycznie corocznie pojawia się w pucharach europejskich, nie ma już naszego reprezentanta Mariusza Lewandowskiego.

1. Arsenal Londyn 1 6:0 3
2. Szachtar Donieck 1 1:0 3
3. Partizan Belgrad 1 0:1 0
4. Sporting Braga 1 0:6 0

Drugi odcinek Ligi Mistrzów wyemitowany zostanie już 28. i 29. września. A jakie są Wasze spostrzeżenia i przemyślenia po pierwszej kolejce Champions League? Jak oceniacie poczynania piłkarskich bohaterów i ich drużyn na arenie europejskiej? Kto Was zawiódł, zaskoczył? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

*W tabeli podano kolejno: ilość meczów, bramki, punkty.