Nie przegap
Strona główna / Ogólne / Niezależne ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie!

Niezależne ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie!

Piłka nożna
Jedną z najbardziej fantastycznych rzeczy w piłce nożnej jest jej masowość. Aby ją amatorsko uprawiać nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, trudno dostępnej infrastruktury, czy lat treningów. Wystarczy zebrać grupę znajomych i znaleźć jakieś boisko. Ale co, jeśli chcemy się sprawdzić w poważniejszej rywalizacji, z innymi amatorami?

Żeby założyć klub trzeba spełnić wiele formalności i płacić PZPNowi oraz OZPNom haracze. Popularyzacja piłki nożnej w społeczeństwie i dbanie o masowość tego sportu to według nas jedne z najważniejszych zadań PZPN. Jak się z nich wywiązuje – wszyscy widzimy. Na szczęście jest w Polsce inicjatywa pozwalająca całkowicie za darmo każdej chętnej drużynie na realizację marzeń o byciu najlepszym w swoim mieście, a nawet… w Polsce! Zachęcamy Was do tego z całego serca – piłka jest dla wszystkich! Zapiszcie się z kolegami, a wiosną ruszcie się sprzed komputera i przekonajcie się, jak dobrzy jesteście. A może ktoś z Was zostanie odkryty i stanie się gwiazdą na miarę Grzegorza Laty?

Playarena.pl to portal, który organizuje ogólnopolskie rozgrywki ligowe amatorskich drużyn piłkarskich. Za pośrednictwem serwisu już ponad 24 000 piłkarzy amatorów rywalizuje ze sobą na boiskach polskich miast. W odróżnieniu od działań prowadzonych przez PZPN (odpowiedzialnego za amatorską piłkę) – nie są to jedynie doraźne turnieje, a całoroczne rozgrywki ligowe. Przystąpić do nich może każdy i są one całkowicie darmowe.

Mistrzostwa Polski Playarena

Rozgrywki ligowe Playarena trwają w wielu polskich miastach, m.in. w Chorzowie, Wrocławiu, Pabianicach, Krotoszynie, Łodzi, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Nysie, Kielcach, Oławie czy Szczecinie. Na zakończenie sezonu organizowany jest ogólnopolski turniej finałowy, w którym udział biorą mistrzowie miast z całego kraju. Poniżej relacja z ubiegłorocznych finałów, które odbyły się we Wrocławiu:

Jak to działa?

Każdy osoba zarejestrowana w rozgrywkach ma własną kartę zawodnika umieszczoną w portalu. Zawodnicy tworzą swoje drużyny. Drużyna może przystąpić do ligi Playarena w wybranym mieście. Zespoły mogą dołączyć do gry właściwie w dowolnym momencie sezonu. Całość organizowana jest przy wykorzystaniu Internetu, dzięki czemu udział w lidze jest bezpłatny. W portalu kapitanowie uzgadniają szczegóły spotkania. Wynik zakończonego meczu prezentowany jest również w sieci.

Reportaż dotyczący rozgrywek zrealizowano ostatnio dla programu telewizji Polsat Sport: Cafe Futbol:

Liga w każdym polskim mieście

W lipcu 2010 roku rozegrane zostaną kolejne Mistrzostwa Polski Playarena. Każde polskie miasto – również takie, które nie uczestniczy jeszcze w rozgrywkach – może walczyć o miejsce w finałach. Celem organizatorów jest wciągnięcie do gry jak największej liczby zawodników z całego kraju.

Jeśli rozgrywki w nowym mieście ruszą z początkiem wiosny – najlepsza drużyna w takiej lidze uzyska awans do tegorocznych finałów. Założyciele rozgrywek poszukują aktualnie Ambasadorów, którzy pomogą w rozwoju lig w nowych miastach. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: [email protected].

Osoby, które zainicjowały rozgrywki twierdzą, że są dzisiaj nadal na początku drogi. Minimum 100 000 zawodników, liga w każdym mieście w Polsce, długoterminowe programy treningowe dla najmłodszych, promowanie najlepszych zawodników w kraju, a wreszcie rozwój w kierunku rozgrywek amatorskich o zasięgu europejskim – to plany na bliższą i dalszą przyszłość.

Autor: Mateusz Przeniczny

Przewiń na górę strony