Nie przegap
Strona główna / Wywiady / Gabriel Obertan: Dobrze się tutaj czuję.

Gabriel Obertan: Dobrze się tutaj czuję.

Gabriel Obertan: Dobrze się tutaj czuję
Gabiriel Obertan, który w październiku zadebiutował w barwach Manchesteru United w rozmowie z United Review opowiada o swoim początku w Anglii i na angielskich boiskach.

W meczu z Wolves po raz pierwszy zagrałeś w wyjściowym składzie w ligowym spotkaniu.
Tak, bardzo się z tego cieszę. Chciałem grać swoją piłkę i na wymaganym ode mnie poziomie. Wydaje mi się, że sprostałem wyzwaniu. Lepiej czułem się po pierwszej połowie, gdy pokazałem nieco więcej.

Byłeś wtedy zdenerwowany?
Nie bardzo, ponieważ obok mnie był Patrice Evra. On wie jaki mam styl gry, co także mi pomogło. Bardzo mocno mnie wspierał, jak byliśmy w defensywie. No, ale muszę przyznać, że każdy stara mi się pomagać.

Czy angielski futbol jest taki jak go sobie wyobrażałeś?
Tak. Jest bardzo szybki. Każda drużyna zawsze chce wygrać i gra do końca. We Francji, nawet w pierwszej lidze, czasem jest tak, że celem danej ekipy jest uniknięcie porażki. Tutaj wszyscy zawsze walczą do końca o zwycięstwo. To sprawia, że gra jest bardziej otwarta, a każdy mecz jest trudny. Nawet, gdy pokonaliśmy Portsmouth 4-1, to nie było łatwo. Każdy mecz jest inny i jest w nich wiele walki.

A jak było z Twoją adaptacją w grze?
Myślę, że nawet dobrze. Myślę, że moje umiejętności pasują do tego typu gry. Właśnie dlatego mogło być mi łatwiej. Jestem stworzony i dobrze czuje się w angielskim futbolu.

Czy jest jakiś piłkarz, na którym się wzorowałeś?
Gdy byłem młody był to Thierry Henry. Teraz podziwiam Cristiano Ronaldo i Kakę.

Jaki jest Twój ulubiony sposób kiwania się?
Uczyłem się grać w piłkę na ulicy z kolegami. Kiedy tam grasz, to chcesz wykonywać różne triki. Moim ulubionym jest chyba przekładanka. Lubię wykonywać sztuczki, ale tylko wtedy, kiedy są one efektywne. Nie ma najmniejszego sensu ich robić, jeśli nie przynoszą korzyści na boisku.

United ma wielkie tradycje wśród skrzydłowych. Powiedz, czy Ty jesteś typowym skrzydłowym?
Myślę, że obecnie jestem typowym skrzydłowym, aczkolwiek w przyszłości mogę zostać napastnikiem czy snajperem. Lubię grać jeden na jeden, jestem szybki, wbieganie między obrońców jest dla mnie frajdą, lubię także pracować i stwarzać okazję dla kolegów do strzału na bramkę.

Czy Twoim zdaniem skrzydłowi odgrywają ważną rolę w dzisiejszym futbolu
Tak. Uważam, że skrzydłowi są kluczowi w nowoczesnym futbolu. Dla przykładu. Mecz z Besiktasem był trudny dla Manchesteru, ponieważ wszyscy zawodnicy skupiali się na obronie i środku boiska. Wówczas dużą rolę odegrali właśnie skrzydłowi.

Swoją grą zasłużyłeś sobie na wysoką oceną fanów…
Jestem dumny z tego, że mnie dopingują. Gdy słyszę moje imię, to jedyną rzeczą, którą chce zrobić jest zaprezentowanie się z dobrej strony. To jest naprawdę fajna sprawa. Bardzo inspirująca i motywująca.

Kiedy doczekamy się pierwszej Twojej bramki dla United?
Już nie mogę się doczekać. Myślę, że mam na to szansę. Byłem bliski w meczu z Blackburn. Zdaje się, że muszę jeszcze popracować nad wykończaniem akcji. Jestem przekonany, że w końcu mi się uda.

Jak będziesz świętował pierwszą bramkę?
Może z Patem. Tak, na pewno będę się cieszył wraz z Patem.

A jak Ci się podoba trening z tak świetnymi piłkarzami, jacy grają w United?
Jest zupełnie inny od tego z Francji, ponieważ jakość jest znacznie wyższa, a Ty musisz się do niej zastosować. Gierki są szybsze, a podania są zawsze dokładne. Jak mówię, główną zasadą w United jest zaadaptowanie się do takiego stylu treningu.

Co oprócz bramek chcesz dać klubowi?
Obecnie chce dawać z siebie wszystko. No i chcę właśnie strzelać bramki dla mojego klubu.

Jak myślisz – co Manchester United osiągnie w tym sezonie?
Myślę, że drużyna wygra wszystko. Stać nas na rywalizację w każdych zawodach. Dla przykładu, jesteśmy już w półfinale Pucharu Ligi…

Masz szansę na wyjazd wraz z reprezentacją Francji na Mundial?
Myślę, że nie. Gram na razie dla drużyny narodowej U-21 i dla mojego klubu i na tym chcę się skupić.

Okej, a jakie są Twoje cele na kolejne 10 lat?
Ciężko mi coś na ten temat powiedzieć, ponieważ nigdy nie wiem co się stanie. Ciężko jest mi to oceniać, lecz mam nadzieję, że moja kariera szybko się rozwinie. Na pewno moim celem jest zdobywanie trofeów wraz z Manchesterem United.

Źródło: www.manutd.com

Przewiń na górę strony