Nie przegap
Strona główna / Wywiady / Ji-Sung Park: Chcę odegrać główną rolę!

Ji-Sung Park: Chcę odegrać główną rolę!

Ji-Sung Park: Chcę odegrać główną rolę!
Przez wielu niedoceniany, przez pozostałych szanowany. Były skrzydłowy PSV Eindhoven wraca po kontuzji, by pomóc drużynie w walce o najwyższe cele. Pierwszy Koreańczyk w historii Manchesteru United zapowiada wybicie się ponad przeciętność. Komentuje też nadchodzące derby…

Na pewno cieszy cię powrót po kontuzji i wznowienie gry…
Rzeczywiście, było miło, gdy fani śpiewali o mnie podczas mojego powrotu na boisku. Byłem bardzo dumny słysząc to. Trudno jest życie kontuzjowanego, ponieważ czuje, iż nie robi nic, co mogłoby pomóc drużynie. Grając, czujesz się bardziej częścią zespołu. W tym sezonie opuściłem pięć lub sześć tygodni z powodu urazu kolana, ale wciąż walczymy o cztery trofea, co obecnie jest najważniejsze. Sytuacja wygląda tak, jakby sezon zaczynał się od nowa i liczy się to, co stanie się w przyszłości.

Nowe kontraktu zwiększyły walkę o miejsca w składzie – podoba się ta konkurencja?
To dobre zjawisko zarówno dla zawodników, jak i drużyny. Konkurencja wymusza na piłkarzach polepszanie swoich umiejętności, gdyż każdy chce grać i mieć swoje miejsce w składzie, więc ciężko trenujemy. Dzięki temu zespół utrzymuje się na wysokim poziomie i stale się rozwija.

Jakie są twoje cele na nadchodzącą część sezonu 2009/2010?
Mam zamiar grać tak często, jak to jest możliwe i pomagać zespołowi wygrać wszystko, co się da – szczególnie tytuł mistrzowski. Byłoby cudownie zwyciężyć w Premier League po raz czwarty z rzędu – to się jeszcze nie zdarzyło. Awans do finału Ligi mistrzów w trzecim kolejnym sezonie też znaczyłoby wiele dla klubu. Nie udało mi się dotychczas zdobyć Pucharu Anglii, więc również tego chcę dokonać, jednakże wszystkie cztery trofea są wspaniałe.

Co jest obecnie najważniejsze? Pogoń za Chelsea w nowym roku?
Jasne. Przed nami wiele spotkań do końca sezony, a grudzień i styczeń to szczególnie pracowite miesiące. Będzie trudno, ale w poprzednich sezonach na tym etapie udawało nam się osiągać dużo, zatem należy powtórzyć to i tym razem. Nie możemy patrzeć na formę pozostałych ekip, musimy po prostu koncentrować się i grać na najwyższym poziomie w każdym spotkaniu.

Oczywiście, mamy mały smaczek nadchodzących derbów – Carlos Tevez – w półfinale Carling Cup…
Spotkania derbowe są zawsze czymś szczególnym dla fanów i piłkarzy, co wzmacnia fakt, iż rozegramy je na etapie półfinału. Media będą starały się podnosić przedmeczowe napięcie, jednak oczekujemy tych wydarzeń. Ciągle utrzymuje kontakt z Carlosem oraz widuję się z nim i Patem [Patricem Evrą – red.], ale nie mogę napisać mu nic o losowaniu, gdyż on ciągle nie potrafi mówić po angielsku, a ja nie znam hiszpańskiego!

Jaka będzie pozycja Ji-Sung Parka w drugiej części sezonu?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Przewiń na górę strony