Nie przegap
Strona główna / Ogólne / Obraz kobiety w futbolu.

Obraz kobiety w futbolu.

Obraz_kobiety_w_futbolu.jpg
Odkąd istnieje piłka nożna, obraz kobiety nie zmienił się ani trochę. Żeńska strona społeczeństwa znacząco różni się od mężczyzn nie tylko wizualnie, ale również pod względem zainteresowań. Czy płeć piękna może znać zasady futbolu mimo stereotypu, jaki je otacza, a jednocześnie czy jest to sport wyłącznie dla panów?

Wielu mężczyzn patrząc na kobiety, z góry zakłada o ich sportowym braku wiedzy. Takie podejście jest błędne, ponieważ zawsze znajdzie się wyjątek od reguły. Oczywiście z doświadczenia wiemy, że to zaledwie niewielka część żeńskiej społeczności. My faceci żyjemy piłką, na co dzień. Obcujemy z nią na boiskach, w pubach i oczywiście oglądając telewizję. Panie natomiast dość rzadko poświęcają uwagę na wiadomości sportowe, gdyż ich zainteresowania skierowane są w innym kierunku, co jest logicznym wytłumaczeniem.

Futbol to specyficzny sport, który swoją magią potrafi zauroczyć nawet pewien procent żeńskiego społeczeństwa. Jest to znakomity dowód wielkiej popularności tej gry. Piłka nożna coraz bardziej zaciekawia kobiety, które mają dość ciągłej krytyki ze strony panów. Czemu jednak damski futbol nie jest zbyt popularny, a mecze są rzadko transmitowane?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Soccer od zalania dziejów uznawany był za typowo męską dyscyplinę i to właśnie panowie znacząco przyczynili się do jej rozwoju. Żeńskie społeczeństwo mimo swoich wielkich umiejętności nadal widziane jest przy garach, w centrach handlowych i u fryzjera. Mężczyźni nie są przyzwyczajeni do obrazu płci pięknej w świecie futbolu.

Kobiety dość ciężko jest zrozumieć. Ich podejście do życia jest zupełnie inne niż w naszym przypadku. Płeć brzydka przeważnie interesuje się jednym ze sportów, który w konsekwencji całkowicie nas pochłania. Ikona kobiety w piłce nożnej wygląda dość mizernie, lecz obecnie często można zaobserwować w pubach, czy też na
stadionach żeńskie akcenty.

Coraz częstszym zjawiskiem jest spotkanie kobiety zauroczonej magią piłki nożnej. Widocznie po zrozumieniu zasad tego sportu może on zainteresować każdego. Panie od dawna miały własne ligi piłkarskie, lecz teraz nawet w Polsce można natknąć się na szkółki sportowe nastawione typowo pod kobiecą publikę. Wielu może się śmiać z tego faktu, lecz zbędny sarkazm jest tu niewskazany. Damski futbol jest równie piękny i pełen wrażeń jak ten, który znamy, na co dzień. Panie nie boją się ostrej gry, a ich kontrola nad piłką i całokształt gry absolutnie nie urąga nazwie tego sportu.

Ten dość nietypowy procent płci pięknej ma znaczący wpływ na rozwój piłki. Jest to znakomita przykład na to, że panie również mają wiele do powiedzenia w męskim świecie. Ich gra potrafi zwalić z nóg, ponieważ swoimi umiejętnościami zawstydziłyby niejednego z nas.

Żeńskie ligi nie są już rzadkością i każdemu szczerze polecam, w razie nadarzenia się takiej okazji, obejrzeć jeden z meczów rozgrywanych przez panie. Ten niecodzienny obraz może was zaskoczyć, lecz po pewnej chwili z pewnością stwierdzicie, że jest to całkiem poukładana i dobra technicznie piłka. Oczywiście panowie nadal są przodownikiem w tym sporcie, lecz niedługo proporcje mogą się wyrównywać

Kobiety wkradając się na typowo męski obszar, naruszając tym samym nasze granice. Otaczający je stereotyp na pewno z biegiem czasu zacznie się zmieniać. Panowie z pewnością będą niezmiernie szczęśliwi mogąc porozmawiać z damami o newsach ze świata futbolu. Żeńska strona społeczeństwa nigdy nie mogła zrozumieć, czemu stajemy się przygnębieni po przegranym meczu. Futbol był traktowany przez panie jak zwyczajna gra w chińczyka, a ewentualna przegrana nie powinna wpływać na nasze samopoczucie. Otóż piłka nożna rządzi się innymi prawami, a wygrane spotkania decydują o losach zespołu.

Świat się zmienia i najwyraźniej nie tylko technika idzie do przodu. Najwyraźniej panie też postanowiły nabyć trochę sportowej wiedzy by móc odnaleźć się w świecie sportu i zrozumieć nasze zachowania. Soccer wciąga, fascynuje i jednocześnie dostarcza niebywałych emocji. Teraz również damskie ligi mogą poszczycić się swoją grą, ponieważ jest ona równie piękna jak w wykonaniu panów. Ostra gra, zaciętość i wielka wola zwycięstwa udzieliły się nawet panią, które w futbolu mogą jeszcze wiele osiągnąć.

Uważam, że płeć piękna zrobiła znaczący krok na piłkarskiej scenie i z pewnością nie jest to ich ostatnie słowo. Osobiście jestem bardzo szczęśliwy mogąc nawiązać z nimi konwersację odnośnie mojego ukochanego sportu. Trzeba przyznać, że nie tylko mężczyźni mają pojęcie o tej grze. Mam nadzieję, że kobiety jeszcze nie raz będą potrafiły nas zaskoczyć w tak miły sposób. Już dziś możemy powiedzieć, że stary stereotyp idzie powoli do lamusa, pozostawiając po sobie puste miejsce do zapełnienia.

Przewiń na górę strony