Nie przegap
Strona główna / Debaty / Debata: Kto wygra Premier League?

Debata: Kto wygra Premier League?

Premier League
Niedawno Carlo Ancelotti stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie, aby twierdzić, że Chelsea FC ma już tytuł Mistrza Anglii w przysłowiowej kieszeni. Włoski szkoleniowiec podkreślił także, że nie tylko The Blues i Manchester United liczą się w wyścigu po mistrzostwo. Jakie drużyny mają największe szanse na sukces? Zapraszamy do udziału w debacie!

Wygrana 1-0 na Stamford Bridge pozwoliła Chelsea FC na odskoczenie na pięć oczek przed United i Arsenal, jednak historia lubi się powtarzać – zespoły broniące tytułu często wrzucają wyższy bieg w styczniu. Tylko raz na przeciągu ostatnich 8 lat raz Czerwone Diabły znajdowały się w tym okresie na na pierwszym miejscu w tabeli Premier League.

Rok temu Manchester United znajdował się na 4. miejscu w tabeli i miał 8 punktów straty do Chelsea, jednak nie przeszkodziło to w zdobyciu mistrzostwa. Dla porównania w 2007 roku Arsenal FC miał 5 punktów przewagi nad The Blues i Czerwonymi Diabłami, jednak i tym razem sir Alex Ferguson potrafił przechylić szalę zwycięstwa na stronę United.

Styczeń może okazać się przełomowy ponieważ Chelsea FC zostanie poważnie osłabiona – chyba najbardziej odczuwalny będzie brak Didiera Drogby, który będzie w tym czasie występował w Pucharze Narodów Afryki.

Czy w takim razie wraz z Nowym Rokiem Arsenal i United zaatakują liderujących The Blues? Czy tym dwóm zespołom uda się powstrzymać piłkarzy Ancelottiego? A może do walki włączą się inne drużyny?

Zapraszamy do debaty! Początek już o godzinie 17:00

Przewiń na górę strony