Nie przegap
Strona główna / Miniblog / 18 times and that’s a fact… – kibice United z maskami Cantony

18 times and that’s a fact… – kibice United z maskami Cantony

Cantona Mask
Fani Manchesteru United planują założyć maski Erica Cantony, chcąc tym samym wyśmiać swych rywali z Liverpoolu podczas niedzielnego meczu Premier League na Anfield.

Pomysł wniesienia na stadion także dmuchanych piłek plażowych, będących nawiązaniem do bramki zdobytej w poprzedniej kolejce przez Sunderland, przy której to asystował balon, został storpedowany przez klub z Anfield, który obstaje przy tym, że tego rodzaju przedmioty zostaną skonfiskowane.

W związku z tym, 3.5 tysiąca kibiców United, którzy wybierają się na mecz, chcą zadręczyć rywali z Merseyside przy pomocy masek Cantony, stanowiących odpowiedź na prowokacyjny baner, wywieszony na The Kop w trakcie zakończonego remisem 3-3 meczu między tymi drużynami w 1994 roku.

Kończąc sezon wcześniej swe 26-letnie oczekiwanie na ligowy tytuł, piłkarze United udali się wówczas na Anfield z ośmioma tytułami mistrzowskimi na koncie – będąc wciąż o 10 w tyle za rekordem wszechczasów Liverpoolu – 18. mistrzostwami.

Baner Liverpoolczyków głosił: „Au Revoir Cantona i Man United…wróćcie, kiedy wygracie 18!“

Po zdobyciu w poprzednim sezonie 18. tytułu, fani United namawiają siebie nawzajem do tego, by przed niedzielnym spotkaniem zaopatrzyć się w maski Cantony.

Liverpool FC potwierdził jednak, że kibice przyjezdni zostaną przeszukani przed wejściem na stadion, celem zapobieżenia wniesieniu zabronionych, dmuchanych przedmiotów na teren obiektu.

Jak powiedział rzecznik prasowy klubu: „Wszelkie dmuchane przedmioty będą konfiskowane w czasie przeszukania, bez względu na to czy będzie ono miało miejsce przed obiektem czy już na jego terenie“.

Źródło: Daily Telegraph
Przełożył i opracował Maku

Przewiń na górę strony