Nie przegap
Strona główna / Wideo z meczu Stoke City – Manchester United

Wideo z meczu Stoke City – Manchester United

Wideo z meczu Stoke City - Manchester United
Już dziś o 16:00 Manchester United rozegra jedno z najtrudniejszych spotkań wyjazdowych w sezonie. Ekipa Stoke City, która była w zeszłym roku murowanym kandydatem do spadku, dzięki fantastycznej dyspozycji w meczach na własnym terenie była jedną z największych niespodzianek rozgrywek. Czy obrońcom mistrzowskiego tytułu uda się dziś zdobyć jedną z najtrudniejszych twierdz w Premier League?

» Podyskutuj na forum: Stoke City FC vs Manchester United
» Przejdź do relacji video
» Otwórz interaktywną relację tekstową w okienku pop-up

» Spotkania kibiców – sprawdź gdzie mecze oglądają inni kibice

Kiedy w zeszłym roku Manchester United powrócił z wyczerpujących Klubowych Mistrzostw Świata w Japonii, wszyscy zadawali sobie pytanie, czy po takiej podróży „Czerwone Diabły” są w stanie zdobyć trzy punkty. Spotkanie było wybitnie ciężkie, Manchesterowi nie wychodziło praktycznie nic, dopiero w ostatnich minutach spotkania szale zwycięstwa na naszą stronę przechylił Carlos Tevez. Sir Alex Ferguson określił później to spotkanie, jako najważniejsze w całym sezonie ligowym.

Niewiele wskazuje na to, że jutrzejsze spotkanie sir Alex określi pod koniec sezonu mianem przełomowego i najważniejszego. Nie zmienia to jednak faktu, że wyjazdy na Britannie należą dla wszystkich ekip Premier League, o czym zdążyła się już przekonać w tym sezonie londyńska Chelsea. W piątej kolejce zawodnicy „The Blues” uratowali zwycięstwo w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Tydzień później w ostatnich minutach spotkania ze Stoke remis uratował Bolton, co pokazuje, że gospodarze często tracą koncentracje w ostatnich minutach spotkania.

Zupełnie odwrotną sytuacje mamy w wypadku Manchesteru United. W ostatniej kolejce „Czerwone Diabły” podejmowały na Old Trafford rywala zza miedzy, Manchester City. Przebiegu spotkania chyba nie trzeba nikomu przypominać, w dramatycznych okolicznościach, dzięki upartej walce do ostatnich sekund spotkania i bramce Michaela Owena podopieczni sir Alexa wciąż są liderami w pościgu za niepokonaną Chelsea, która w ten weekend gra z Wigan Athletic.

Jeżeli chodzi o osłabienia, to tutaj obaj trenerzy nie mają większych podstaw do narzekań. W ekipie gospodarzy zabraknie Abdoulaye’a Faye. Dopiero na kilka godzin przed spotkaniem rozstrzygnie się, czy do gry będą gotowi Ricardo Fuller i James Beattie. W ekipie sir Alexa Fergusona tradycyjnie już zabraknie Owena Hargreavesa, który powrócił już jednak do Manchesteru. W jutrzejszym spotkaniu nie zobaczymy także Gabriela Obertana, Rafaela da Silvy oraz Edwina van der Sara, za czerwoną kartkę w spotkaniu z Wolves zawieszony jest drugi z braci da Silva – Fabio.

Niewątpliwie największym zagrożeniem ze strony gospodarzy będą rzuty z autu w wykonaniu Rory’ego Delapa. Dzięki temu elementowi gry ekipa Stoke City zdobyła już w Premier League wiele cennych bramek, więc w jutrzejszym spotkaniu trzeba będzie przywiązać tu sporą uwagę. W ekipie „Czerwonych Diabłów” najlepszym zawodnikiem obecnego sezonu jest bez wątpienia Wayne Rooney i to on będzie stwarzał największe zagrożenie pod bramką Sorensena.

Mimo bardzo przyzwoitego występu w środowym meczu Carling Cup z ekipą Wolverhampton na występ przeciwko Stoke nie ma co liczyć Tomasz Kuszczak. Sir Alex Ferguson zapowiedział, że wciąż będzie konsekwentnie stawiał na Bena Fostera, co spotyka się z coraz większym niezrozumieniem wśród większości polskich kibiców. Pozostaje nam mieć nadzieje, że Ferguson wie co robi.

Wypowiedzi przedmeczowe:

Mogę zapewnić, że dopiero się rozkręcamy. Mieliśmy bardzo niepewny start, jednak ostatnie spotkania pokazują, że wszystko wraca do normy. Przeważnie w październiku nasza forma jest już w pełni ustabilizowana, liczę, że w tym sezonie też tak będzie.

Tomek spisał się bardzo dobrze w środowym spotkaniu, jednak ze Stoke do bramki powróci Foster. Edwin potrzebuje jeszcze około trzech tygodni na powrót do pełni zdrowia i do tego czasu muszę być konsekwentny.

To oczywiste, że Stoke w meczach u siebie jest bardzo groźne, świetnie zdajemy sobie z tego sprawę. W zeszłym sezonie uratowaliśmy tam zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania, ale jestem przekonany, że mamy wystarczająco dużą siłę w ataku, aby strzelić jutro kilka bramek.

sir Alex Ferguson

Składy zespołów:

Stoke City: Sorensen, Huth, Abdoulaye Faye, Shawcross, Collins, Lawrence, Whelan, Delap, Whitehead, Etherington, Kitson.
Ławka rezerwowych: Simonsen, Higginbotham, Cort, Beattie, Pugh, Sanli, Wilkinson.

Manchester United: Foster – O’Shea, Ferdinand, Vidić, Evra – Valencia, Fletcher, Scholes, Nani – Berbatow, Rooney.
Ławka rezerwowych: Kuszczak, Neville, Owen, Anderson, Giggs, Carrick, Evans.

Brak

Interaktywna relacja tekstowa

» Otwórz interaktywną relację tekstową w okienku pop-up

Bramki z meczu

Przewiń na górę strony