Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Kim są Czytelnicy Redloga – pora na wyniki

Kim są Czytelnicy Redloga – pora na wyniki

Nowy
Przeciętny dzień redaktora Redloga wygląda jak dzień każdego innego człowieka. Nie biegamy z mikrofonami, nie dzwonimy po różnych instytucjach. Redaktor prawdopodobnie przegląda setki różnych informacji sportowych na dzień. Raptem panna Wena przenika do jego zwojów mózgowych, w głowie zapala się żarówka i tak właśnie powstaje zalążek tekstu. Następnie są dwie opcje: albo tematyka znajdzie posłuch, albo go nie znajdzie. Tej drugiej opcji staramy się nie dopuszczać do naszych głów.

Dzięki niedawno zamieszczonej ankiecie poznaliśmy nieco bliżej Was jako ogół Czytelników. Bardzo nas to cieszy i z pewnością pomoże w jak najlepszym dobieraniu tematów do naszych tekstów. W końcu chodzi o to, byście jak najchętniej je czytali. Poniżej prezentujemy wyniki ankiety.

Wyniki ankiety

Jesteś:

Kobietą 32 8%
Mężczyzną 391 92%

I masz:

poniżej 18 lat 146 35%
18-24 235 56%
25-29 32 8%
30-35 8 2%
36-40 0 0%
powyżej 40 lat 2 0%

Redloga czytasz od:

od 2007r. 132 31%
mniej więcej od roku 177 42%
od kilku miesięcy 87 21%
dopiero od paru tygodni 17 4%
inne 10 2%

O blogu dowiedziałeś/dowiedziałaś się:

z wyszukiwarki 53 13%
od znajomego 42 10%
z linku na innym serwisie 223 53%
nie pamiętam już :-) 96 23%
inne 9 2%

Na Redloga wchodzę:

jak mam kiedy to parę razy dziennie 170 40%
zazwyczaj raz dziennie 143 34%
raz na dwa dni 33 8%
raz na trzy dni 36 9%
raz na tydzień 22 5%
inne 19 4%

Jak już jestem na Redlogu to:

czytam tekst i go komentuję 23 5%
czytam tekst i komentarze 243 57%
czytam tekst i wychodzę 135 32%
inne 22 5%

Poziom tekstów na Redlogu oceniasz jako:

bardzo słaby 2 0%
słaby 10 2%
może być 85 20%
wysoki 263 62%
bardzo wysoki 63 15%

Poziom komentarzy na Redlogu oceniasz jako:

bardzo słaby 7 2%
słaby 29 7%
może być 198 47%
wysoki 162 38%
bardzo wysoki 27 6%

Nowe teksty:

pojawiają się za rzadko 43 10%
pojawiają się za często 18 4%
nie odczuwam zastojów – jest ok 244 58%
codziennie może być nawet więcej niż 1 tekst, byle na dobrym poziomie 118 28%

Na Redlogu mogłoby być więcej:

Użytkownicy mogą zaznaczać więcej niż jedno pole wyboru, więc ogólna wartość procentowa po dodaniu może przekroczyć 100%.

tekstów na temat aktualnych wydarzeń na OT 191 45%
wywiadów przeprowadzonych przez redaktorów Redlog 163 39%
wywiadów z zagranicznych serwisów 119 28%
rankigów (jak np. bramka kolejki, albo cykl „Wybieramy Dream Team” 157 37%
multimediów (galerie, video) 138 33%
informacji na temat społeczności kibiców United w Polsce 147 35%
tekstów na trudne i rzadko poruszane tematy 229 54%
inne 34 8%

Poza Redlogiem czytam inne blogi:

Tak 225 53%
Nie 198 47%

Długość tekstów na Redlogu jest:

za krótka 18 4%
za długa 29 7%
w sam raz 376 89%

Jak odbierasz pracę jaką wykonują Redaktorzy Redloga?

1 – Źle 0 0%
2 6 1%
3 8 2%
4 70 17%
5 227 54%
6 – Bardzo dobrze 112 26%

Niektóre komentarze uczestników ankiety

Ankieta, jak pisaliśmy, bedzie nam bardzo przydatna, nie mniej jednak teksty słabsze zdarzały się, zdarzają i zapewne będą się zdarzać. To tak, jak z porażkami – trzeba przegrać, by czuć smak zwycięstwa, bo inaczej cala zabawa nie miałaby sensu. Ale nam wystarczy przegrać raz, góra dwa razy na sezon i z tego powodu zdecydowaliśmy się na skonstruowanie ankiety. Bardzo cieszymy się, że podeszliście do tematu równie poważnie, jak my-redaktorzy podchodzimy do każdego tekstu, jaki dla Was tworzymy. Za liczne pochlebstwa dziękujemy, lecz w piórka nie obrastamy, bo pracy przed nami tym więcej, im wyżej nas oceniacie. Za konstruktywną krytykę również bardzo dziękujemy, a poniżej prezentujemy najciekawsze spośród Waszych komentarzy.

Radzio, weź czasem rzuć wyszukiwanie streamów w piździec i chodź obejrzeć mecz do EFC – Dominik :D
szata graf. jest git. To teksty stanowią o poziomie redloga, nie hiper zajebisty design.

Jak Radzio tylko znajdzie zastępcę ds. streamów z chęcią wybierze się na mecz do EFC. Jak do tego pory musi siedzieć przed monitorem i wyszukiwać streamów, aby inni mogli bez problemów oglądać spotkania United w domowym zaciszu.

Chwalę Radzia, wywyższam pod niebiosa, ubóstwiam. Mam jego fotkę nad łóżkiem.
Radek, jesteś MOTM. Design jak w mordę strzelił.
:*

Co tu dużo pisać… z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Radek się zarumienił i mu zabrakło słów ;-)

Zrezygnował bym z tematów ośmieszających inne drużyny. Redlog jest jednym z najpoważniejszych serwisów kibicowskich, więc do niektórych tematów powinien podchodzić z szacunkiem. A o czym pisałbym więcej? Myślę, że byłyby to teksty „Z przymrożeniem oka” np. „Uprowadzono Berbatova”, „Piłka na to jak na lato”, etc. Moim zdaniem brakują już takich tekstów, a je zawsze czytało się z dużym uśmiechem na twarzy :) To była taka odskocznia od rzeczywistości.

p.s Wykonujecie kawał dobrej roboty :)

SERIA WYWIADY pewnie trudno czasem redaktorom dotrzeć do konkretnych osób, ale tego mi najbardziej brakuje jak dotąd na Redlogu :)

Tak się składa, że obecnie pracujemy nad 1 wywiadem, który może zainteresować polskich kibiców Manchesteru United. Powinna to być spore zaskoczenie bo nikt takowego wywiadu się raczej nie spodziewa. Ale już nic więcej nie napiszemy, aby nie psuć Wam niespodzianki ;-)

Jest jak najbardziej pozytywnie! Jedynym krokiem do sukcesu będzie wytrwała praca nad tym żeby nie było gorzej :D

Tak, my zaś wierzymy, że gorzej już być nie może, więc zapewne faktycznie nie będzie! :)

dawałbym dużo ankiet sportowych,czesto interesuje mnie jak duzy procent ludzi,kibiców myśli podobnie na jakis temat.i dodałbym zdjecie pani vtg87:D:D:D

Wiadomość od pani Vtg87: Zdjęcie pani vtg87 było co najmniej dwukrotnie umieszczane na tej stronie i co dziwne, poczytność jej tekstów nie spadła. Ubolewam, że nie wzrosła w zaskakującym tempie, ale lajf is brutal :D Pozostaje mi rzec: szukajcie, a znajdziecie :) I życzyć powodzenia!

Mógłbym, ale nie uważam to za konieczne, bo ten blog jest świetny. :) Ale myślę, że więcej tekstów ogólnopiłkarskich przydałoby się w serwisie. Poza tym jest naprawdę ok.

W komentarzach odnośnie ankiety znalazły się głosy, aby na Redlogu nie były publikowane teksty ogólnopiłkarskie. Dlatego też stworzyliśmy soccerloga – takiego Redloga, ale traktującego ogólnie o piłce nożnej.

Zmieniłabym na pewno stylistykę tekstów. Niektóre brzmią jak kazanie w kościele, inne niosą głupie teorie. Waszym problemem jest brak spójności tekstów. To wygląda trochę tak jak nie mielibyście pomysłów na teksty, a za wszelką cenę chcecie coś pisać. Jest to bez sensu. Tak np wygląda ten tekst o piłce nożnej kobiet, co on ma wspólnego z tematem bloga nie mam zielonego pojęcia. Teksty powinny być znacznie krótsze, skondensowane i z poczuciem humoru. Nie pochwalam też tłumaczenia tekstów z zagranicznych blogów, serwisów. Poza tym fajnie by było poczytać więcej o poszczególnych piłkarzach, biografie itp. Może streszczenia książek itp. Poza tym więcej zastrzeżeń nie mam. ( tak to ja Ania od Kuli znana „Rosą”)
pozdrawiam

Czy brak spójności tekstów… Redlog jest miejscem nie tylko dla tych bardziej „opisanych”, ale dla tych, którzy dopiero zaczynają zmagania z piórem. Negatywne komentarze, krytyka i tym podobne bardzo tym osobom pomagają w pracy nad sobą i Redlog już nieraz udowodnił, że z tych „brzydkich kaczątek” wyrastały łabędzie. Teksty skondensowane, krótsze… Nie jesteśmy serwisem sportowym, a blogiem. Specyfika bloga ma coś z publicystyki i my w tym klimacie staramy się pracować i tworzyć.

Więcej tematów o kibiców. Chętnie też poczytałbym więcej o historii klubu i piłki nożnej

Nie roztrząsałbym jednego tematu po 10 razy, jak to było po przegranej w lm z Barcą. Co chwilę artykuł na ten temat, do znudzenia :-)
A i warto coś zrobić żeby meczyki przez internet działały :P
No i sprawdzać zawartość tekstów gdzie są umieszczone filmiki np. ten o adebayorze i tym jak się zachował podczas meczu przeciw arsenalowi ma 2 filmiki które utraciły prawa autorskie i nie mogę ich oglądnąć :P
Można by poruszać czasem historię klubu z Old Trafford, przybliżać życiorysy większych piłkarzy.

Temat roztrząsany po 10 razy… Prawda. Wielu z nas bulwersuje się na jakąś sprawę i chce wyrazić swoją opinię. Postaramy się jakoś ten problem rozwiązać, ewentualnie rywalizację o tekst wygra ten, kto uniemożliwi pisanie (czytaj: znokautuje) drugiego :)

Wiadomość od Vtg87 prim: Napisanie kolejnego tekstu o Giggsie trwałoby już nie 20 godzin, a 40. Sam tekst byłby jeszcze dwa razy dłuższy, więc nie zakatuję tym ludzi :-). Polecam odnalezienie serii Legend, która niegdyś tu była publikowana i zawiera życiorysy około 30 świetnych piłkarzy

Redaktorzy na Redlogu odwalają świetną robotę. Oby tak dalej!


Jeszcze raz pragniemy podziękować za słowa krytyki, pochwały i garść świetnych pomysłów. Nasz leniwy admin o dziwo wziął się już do pracy i szykuje dla Was kilka niespodzianek, ale o tym już innym razem ;). Mamy nadzieję, że ankieta pomoże nam spełnić Wasze oczekiwania!

Zapraszamy do dyskusji na temat wyników ankiety! Oraz przyszłości Redloga!

Przewiń na górę strony