Strona główna / Naszym okiem / Rooney daje inauguracyjne zwycięstwo!

Rooney daje inauguracyjne zwycięstwo!

Piłkarze Manchesteru United udanie zainaugurowali sezon Premier League 2009/2010, wygrywając z beniaminkiem, Birmingham City 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Wayne Rooney, lecz gdyby nie rażąca nieskuteczność, wynik z pewnością byłby dużo wyższy.

»Podyskutuj na forum: Manchester United vs Birmingham City

Mimo mocno uszczuplonej, zwłaszcza w defensywie, kadry sir Alex Ferguson wystawił całkiem mocny skład, który miał przełamać niemoc United w spotkaniach inauguracyjnych. Mimo wszystko „Red Devils” rozpoczęli spotkanie bardzo spokojnie, a pierwszy strzał dopiero w 8 minucie oddał Patrice Evra, niestety bardzo dobrą interwencją popisał się Joe Hart. Birmingham szybko jednak pokazało, że nie ma zamiaru oddać tego spotkania bez walki, ale im także brakowało skuteczności.

„The Blues” od początku grali bardzo pewnie w defensywie, zmuszając podopiecznych sir Alexa do strzałów zza pola karnego. Najczęściej strzałów z dystansu próbowali Rooney oraz oczywiście Scholes, jednak były one albo blokowane, albo lądowały w trybunach. Swoich sił próbował także Nani, jednak defensorzy beniaminka Premier League poświęcili mu dziś wyjątkowo dużo uwagi, a Portugalczyk nie miał zbyt wielu okazji do pokazania pełni swoich umiejętności.

W 34 minucie młody skrzydłowy znalazł jednak sposób, na wyrwanie się spod opieki obrońców, dograł w pole karne, a piłka po strzale Rooney’a odbiła się od słupka, jednak przy dobitce Hart był już bezradny i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia.

Nieoczekiwanie od razu po bramce Wayne’a do ataku rzucili się piłkarze Birmingham, po rzucie rożnym głową uderzał Queudrue, jednak piłkę głową z linii bramkowej wybił Patrice Evra. Równie dobrą okazję tuż przed przerwą miał Darren Fletcher, jednak z 7 metrów chybił o kilka metrów.

Tuż po przerwie na boisku zobaczyliśmy Ryana Giggsa, który zmienił Naniego. Można przypuszczać, że Portugalczykowi dała się we znaki kontuzja barku. Od początku drugiej części gry odważnie atakowało Birmingham, a „Czerwone Diabły” próbowały kontratakować, jednak obie defensywy stawały na wysokości zadania. Dobrze spisywał się Ben Foster, który pewnie łapał wszystkie strzały piłkarzy Birmingham.

Diabły próbowały podwyższyć prowadzenie, coraz lepiej grał Berbatov, po którego strzale piłka została wybita z linii bramkowej, wtedy na boisko wbiegł Michael Owen. Anglik w swoim pierwszym ligowym spotkaniu na Old Trafford pokazał się z niezłej strony, a w zdobyciu bramki przeszkodził mu dobrze dysponowany Hart, który wygrał z nim pojedynek sam na sam.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a fani na Old Trafford w końcu mogli cieszyć się ze zwycięstwa na inauguracje sezonu. Skromna wygrała pozwoliła podopiecznym sir Alexa na zajęcie dziewiątego miejsca w tabeli Premier League po pierwszej kolejce. Liderem jest oczywiście Arsenal, który pokonał Everton 1-6.