Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Mame Biram Diouf – nowy nabytek Manchesteru United

Mame Biram Diouf – nowy nabytek Manchesteru United

Mame Biram Diouf - nowy nabytek Manchesteru United
Jeszcze nie tak dawno sir Alex Ferguson oświadczał: „To koniec naszej działalności na rynku transferowym, więc zapomnijcie o tym co piszą.” Jednak wczoraj szeregi „Czerwonych Diabłów” zasilił kolejny zawodnik.

sir Alex FergusonWczoraj podpisaliśmy kontrakt z młodym piłkarzem z Norwegii, którego rozwój śledziliśmy już od dwóch lat. Po ubiegłym tygodniu nie przewidywaliśmy już żadnych wzmocnień, uważamy, że posiadamy pełny skład. Jednak sprawa nabrała tempa, ponieważ swoje oferty zaczęły przedstawiać inne kluby. Musieliśmy zadecydować czy wchodzimy w to, czy też nie. Weszliśmy i tym samym będzie to ostatnia osoba, którą pozyskamy.

sir Alex Ferguson

Mame Biram Diouf urodził 16 grudnia 1987 roku w Senegalu. Zaczynał swoją karierę w zespole ASC Diara jednak w styczniu 2007 roku dołączył do norweskiego zespołu Molde FK. Rok później był łączony z przejściem do SK Brann, Arsenalu, Feyenoordu Rotterdam oraz West Bromwich Albion FC. Młody piłkarz 12 czerwca 2009 roku strzelił hat-tricka w przeciągu pierwszych 9 minut wygranego 5-2 meczu z SK Brann. W 27. minucie dołożył jeszcze jedno trafienie.

17 lipca 2009 roku dołączył do Manchesteru United, jednak jeszcze przez najbliższe miesiące będzie na wypożyczeniu u swojego dotychczasowego pracodawcy – Molde FK. Na Old Trafford zawita dopiero w styczniu 2010 roku.

Najwidoczniej w walce o młodego piłkarza stanął jakiś inny europejski gigant (może Arsène Wenger ;-)) przez co sir Alex Ferguson musiał już teraz dokonać tego transferu. Jednak mnie osobiście ciekawi co stanie się w takim razie z Manucho i jak ten transfer wpłynie na ilość występów naszych obiecujących młodzików – Machedy oraz Welbecka?

Mame Biram Diouf w akcji

Zapraszam do dyskusji na temat nowego „Czerwonego Diabła”!

Przewiń na górę strony