Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Prezentacja nowych piłkarzy Manchesteru United

Prezentacja nowych piłkarzy Manchesteru United

Prezentacja nowych piłkarzy Manchesteru United
Sir Alex Ferguson przedstawił dzisiaj nowych zawodników Manchesteru United. Stwierdził ponadto, że to już koniec jego działań na rynku transferowym. Ile w tym prawdy przekonamy się już zapewne za niedługo. Teraz jednak zapraszamy do obejrzenia galerii oraz filmów z prezentacji.

Sir Alex Ferguson zdecydował także, że legendarną „7” będzie w tym sezonie nosić nie kto inny, a były zawodnik Liverpoolu – Michael Owen. Trzeba przyznać, że Szkot zafundował kibicom LFC naprawdę diabelską niespodziankę, choć niektórzy fani Czerwonych Diabłów są zapewne w niemniejszym szoku.

Jestem głodny sukcesu w United. Jeżeli takie wyzwanie nie doda mi sił i radości, nic już tego nie sprawi. Wierzę, że mogę sobie poradzić w tak wielkim klubie jak United. Jeżeli cokolwiek mnie denerwuje, to właśnie to. Oczywiście, odnosiłem kontuzje w swojej karierze, ale dzieje się tak z większością piłkarzy. Wszędzie pisze się, że przez ostatnie dwa lata byłem wiecznie nękany przez kontuzje, to nieprawda.

Myślę, że grałem przez ostatnie dwa sezony odpowiednio 33 i 32 spotkania. Newcastle nie grało w europejskich pucharach, w angielskich pucharach też nie graliśmy długo… na 38 spotkań do rozegrania w Premier League, 32 i 33 to chyba nie jest zły wynik. W poprzednich dwóch latach miałem kilka kontuzji, jednak nie ma to związku z podatnością na kontuzje.

Jeżeli ktoś skacze Ci na stopę i łamie kość śródstopia niewiele możesz na to poradzić. Mam 29 lat i zagrałem ponad 500 spotkań w barwach reprezentacji i różnych klubów, to mówi samo za siebie. Mogę od czasu do czasu doznać jakiegoś urazu, ale takie są realia współczesnej gry. Nie uważam, żebym był podatny na kontuzje.

Michael Owen

Podczas pierwszych rozmów z Manchesterem nikt mi nie mówił, że mam zastąpić poprzednią „siódemkę”. – To oczywiste, że Ronaldo grał świetnie i jest dobrym piłkarzem. Jednak jestem tu by wykonywać swoją pracę, robić to, w czym jestem dobry. Mam ogromną chęć grać dobrze dla klubu i nie zamierzam się porównywać do Ronaldo.

Antonio Valencia

Michael Owen – Nowy numer 7

Wypowiedź Michaela Owena

Wypowiedź Antonio Valencii

Wypowiedź Obertana

Wypowiedź sir Alexa Fergusona

Przewiń na górę strony