Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Z ostatniej chwili: Carlos Tevez odchodzi z Manchesteru United!

Z ostatniej chwili: Carlos Tevez odchodzi z Manchesteru United!

Z ostatniej chwili: Carlos Tevez odchodzi z z Manchesteru United
Najpierw Ronaldo, teraz Tevez – dwóch niezwykle utalentowanych piłkarzy pożegnało się z United. Oficjalna strona Manchesteru United poinformowała kilkanaście minut temu, że Carlos Tevez odrzucił ofertę Manchesteru United, a dalsze negocjacje nie będą już prowadzone.

Po rozmowach z agentem Carlosa Teveza poprzedniej nocy Manchester United oświadcza, że Argentyńczyk nie podpisze nowego kontraktu z Klubem. Klub zgodził się zapłacić ustaloną kwotę w klauzuli 25,5 miliona funtów i zaoferował Carlosowi pięcioletni kontrakt, który gwarantowałby mu jedne z najwyższych zarobków w Klubie. Niestety jego agenci poinformowali Klub, że pomimo sukcesów, jakie osiągnął z United podczas dwóch lat kariery na Old Trafford, Tevez nie chce dalej reprezentować barw Manchesteru United. Klub chce podziękować Carlosowi za jego wkłąd w grę podczas osttanich dwóch lat i życzyć dalszych sukcesów w przyszłości.
oficjalne oświadczenie Manchesteru United

Niestety – nie zobaczymy już Argentyńczyka w barwach United. Tevez sam odrzucił propozycję nowego kontraktu. Klub zgodził się zapłacić ustaloną kwotę w klauzuli 25,5 miliona funtów i zaoferował Carlosowi pięcioletni kontrakt, który gwarantowałby mu jedne z najwyższych zarobków w Klubie. Jeśli Carlos odrzucił taką ofertę to okazał się kłamcą.

Moje wypożyczenie wygasa w czerwcu, ale nie jestem w stanie myśleć o innej drużynie niż Man Utd. Kibice mnie kochają, a moja rodzina jest w Manchesterze szczęśliwa. Skupiam się tylko na zdobywaniu trofeów dla „Czerwonych Diabłów” i jeżeli powiedzie nam się w tym roku, to pozostanę w zespole na kolejny sezon. Nie chcę grać dla innej drużyny. Zawsze słucham głosu serca, a ono mówi mi, że opuszczenie Anglii nie wchodzi w grę. Inne kluby są mną zainteresowane, ale ja chcę związać swoją przyszłość z „Czerwonymi Diabłami”.
Carlos Tevez

Czy osoba kochająca United i szczerze chcąca zostać odrzuca pięcioletni kontrakt? Manchester chciał zapłacić za Teveza 25,5 miliona funtów! Dyrektor wykonawczy United, David Gill oraz sir Alex Ferguson powtarzali, ze pracują nad sprawą Teveza i nagocjacje zaczną się po sezonie.

Argentyńczyk już przed meczem z Arsenalem udzielił kontrowersyjnego wywiadu:

Nie jestem traktowany jako część rodziny. Nie czuję, że jestem potrzebny. To dla mnie bardzo zła sytuacja i chyba żegnam się z klubem. Nie sądzę, żebym był piłkarzem Manchesteru United w następnym sezonie. Zrobiłem wszystko co mogłem, jednak klub nie złożył oferty i nie zaoferował mi nowego kontraktu. Nie zasłużyłem na to wszystko, jednak przychodzi czas, w którym musisz odejść. W tym sezonie wszystko się zmieniło. Mimo że nie grałem źle, zostałem odsunięty. Sir Alex Ferguson nigdy nie wytłumaczył mi, dlaczego tak się dzieję, a ja nie proszę o wyjaśnienia, to nie jest w moim stylu. Akceptuję to, jednak może sir Alex nie wierzy już we mnie.
Carlos Tevez

Tak się nie powinno robić. Straciłem do niego szacunek po dzisiejszej informacji – Tevez nie chce dalej reprezentować barw Manchesteru United.

SSN poinformowało, że o Teveza walczy teraz City oraz Chelsea. Oferta opiewająca na kwotę 25,5 miliona funtów została przedstawiona agentowi Teveza dziesięć dni temu. Kia Joorabchian, agent Carlosa, stwierdził, że nie chodziło o pieniądze. Potwierdził on, że oferta Manchesteru United była bardzo atrakcyjna, jednak Tevez ją odrzucił, ponieważ był rozczarowany pozycją w klubie w ubiegłym sezonie.

Cóż, dzięki za wszystko, Carlos. Powodzenia w dalszej karierze i do zobaczenia 19 września podczas derbów Manchesteru.

A jak się to odbije na zespole? Very difficult, jakby to powiedział bohater tego wpisu. Z Manchesteru odchodzi dwójka bardzo ważnych zawodników. Dwóch z świętej trójcy United z sezonu, w którym zdobyliśmy Podwójną Koronę. Teraz pora na transfery. Jak to ktoś napisał, czuję się jak kibic Realu – Manchester ma blisko 110 milionów funtów do wykorzystania na zakup piłkarzy. Moje marzenia? Ribery, Valencia i Benzema. Ale kogo kupi Ferguson? To zależy tylko od niego. Po powrocie z wakacji, sir Alex zacznie działać, choć nie wydaje mi się, aby szkocki menedżer tracił dwóch piłkarzy i nie miał wcześniej zapewnionego żadnego innego zawodnika na ich miejsce.

Przewiń na górę strony