Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Bądź zawsze na bieżąco! Skorzystaj z Blipa oraz kanałów RSS!

Bądź zawsze na bieżąco! Skorzystaj z Blipa oraz kanałów RSS!

Bądź zawsze na bieżąco! Skorzystaj z Blipa oraz kanałów RSS!
Redlog ciągle się rozwija i mamy dla Was dwie nowości, które ułatwią Wam dostęp do informacji z obozu Czerwonych Diabłów. Dzięki tym nowościom będziecie mogli być zawsze na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi United, a także dowiedzieć się wielu rzeczy o podopiecznych sir Alexa Fergusona!

Blip

Na początek przedwakacyjna nowość. Od dzisiaj możecie śledzić wszystko co dotyczy Czerwonych Diabłów za pomocą waszego Gagu-Gadu! Codziennie będziecie mogli dostawać 1 ciekawostkę na temat Manchesteru United, lub informację którzy zawodnicy United obchodzą danego dnia urodziny.

Oprócz tego w przeciągu paru minut zostaniecie poinformowani o publikacji nowego wpisu na Redlogu. Dzięki temu już żaden tekst na Redlogu nie przejdzie obok Waszej uwagi.

Jeśli wydarzy się coś ważnego w drużynie sir Alexa Fergusona na Waszym GG także pojawi się stosowna informacja.

Co trzeba zrobić, aby korzystać z Redlogowego Blipa? Nic prostszego – wystarczy, że zarejestrujecie się na stronie http://blip.pl, skonfigurujecie swoje GG, aby móc otrzymywać wiadomości, a następnie dodajcie do obserwowanych Redloga – http://blip.pl/users/redlog/dashboard

Zasadę działania, odpowiednią konfigurację i właściwy sposób korzystania z Blipa, wyjaśniają w poniższym klipie jego twórcy:

Kanały RSS

RSS to skrót od angielskiego zwrotu „Really Simple Syndication”. Skrót ten można rozumieć jako „Naprawdę Łatwa Publikacja w wielu miejscach w tym samym czasie”. Potocznie RSS oznacza newsy z danej strony, kanał z wiadomościami, który w języku angielskim określany jest słowem „feed”. Można powiedzieć, że RSS to odpowiednik tradycyjnych newsletterów, ale kontrolowanych przez użytkownika, bez użycia adresu e-mail. Kanały RSS to najczęściej stosowane przez użytkowników Internetu narzędzia do tego, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami, które ich najbardziej interesują.

Redlog od dłuższego czasu udostępnia kanał RSS z ostatnimi wpisami. Co stoi za tym, aby korzystać z tego dobrodziejstwa? Zalet jest wiele: a oszczędność czasu, możliwość bycia na bieżąco z interesującymi aktualnościami – to tylko niektóre z nich. To tylko od Was zależy czy i kiedy czytacie te wiadomości, a z subskrypcji można zrezygnować w kilka sekund. Nie musicie również udostępniać swojego adresu e-mail.

Żeby korzystać z RSS potrzebujesz czytnika, czyli programu umożliwiającego subskrypcję RSS. Jest wiele programów przeznaczonych specjalnie do tego celu. Nie zawsze jednak trzeba instalować dodatkowe oprogramowanie. Nowoczesne czytniki poczty i przeglądarki (chociażby Firefox, Opera, Mozilla czy IE 7) posiadają także zintegrowane czytniki RSS, więc wystarczy jedno kliknięcie, aby zasubskrybować dany kanał.

Jest to banalnie proste. Jeśli chcecie zasubskrybować kanał z najnowszymi wpisami z Redloga (http://feeds.feedburner.com/redlogpl) wystarczy kliknąć „Zasubskrybuj”. W Waszej przeglądarce bądź czytniku RSS pojawią się ostatnie wpisy z naszego bloga.

Jednak to nie wszystko! Wielu z Was lubi poznawać zdanie innych kibiców i możecie zasubskrybować również kanał z najświeższymi komentarzami Czytelników Redloga (http://feeds.feedburner.com/redlogpl/comments) . Należy zrobić to samo, co w przypadku pierwszego kanału i gotowe. Proste, nieprawdaż?

http://feeds.feedburner.com/redlogpl – ostatnie wpisy
http://feeds.feedburner.com/redlogpl/comments – ostatnie komentarze

Zapraszamy gorąco do śledzenia kanałów RSS!

Przewiń na górę strony