Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Zaproszenie na konferencję „Wolontariat w sporcie”!

Zaproszenie na konferencję „Wolontariat w sporcie”!

Zaproszenie na konferencję
Organizatorzy Eurobasket 2009 i Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej spotkają się 22 maja br. podczas II Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat w Sporcie“ i będą dyskutowali na temat wolontariatu sportowego w organizacji masowych imprez sportowych.

Podczas Mistrzostw Europy w Koszykówce Eurobasket 2009 zostaną rozegrane 54 mecze w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi i Katowicach. Drugą dużą imprezą sportową, która odbędzie się również we wrześniu tego roku są Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej. Jak sprostać trudnościom organizacyjnym i stworzyć event na skalę międzynarodową? Organizatorzy Mistrzostw zgodnie przekonują, iż rozwiązaniem jest wsparcie ze strony wolontariuszy sportowych, którzy pomagają na wszystkich szczeblach przygotowań do imprez sportowych.

Bez wolontariuszy międzynarodowe imprezy sportowe są skazane na porażkę. Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat w Sporcie, która odbędzie się 22 maja br. na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu spotkają się organizatorzy Eurobasket 2009 i Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej, aby przedyskutować możliwości kształtowania struktur wolontariatu w sporcie. W dyskusji “Wolontariat w sporcie? Wyższa konieczność”, która jest centralnym punktem Konferencji wezmą udział przedstawiciele PZKosz, PZPS, PL.2012, PZPN I Urzędu Miasta Poznania.

Podczas majowej debaty swoją prelekcję zaprezentuje również Margaret Nolan, z Runningsports, najważniejszej instytucji zajmującej się wolontariatem sportowym w Anglii, a także Ashley Pringle, który jest Dyrektorem ds. Operacyjnych w SkillsActive, organizacji specjalizującej się w szkoleniach i rozwoju wolontariatu w obszarze sportu i rekreacji. Ponadto wśród gości znajduje się między innymi Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu, który opowie o synergii korzyści w wolontariacie sportowym.

Konferencja jest częścią programu „Zostań Wolontariuszem Sportowym“ realizowanego przez Sport & Business Foundation, którego celem jest propagowanie wolontariatu sportowego wśród młodzieży, a także współpraca z organizatorami imprez sportowych, klubami i instytucjami sportowymi, które wykorzystują w swoich działaniach wsparcie wolontariuszy. W ramach programu powstała również sukcesywnie rozwijająca się baza wolontariuszy, którzy deklarują swoją chęć aktywnego wsparcia między innymi Eurobasket 2009, czy też Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej. Więcej informacji na temat „Wolontariatu w Sporcie“ znajduje się na stronie www.wolontariatwsporcie.pl.

Szczegółowych informacji udziela:

Piotr Lewicz

PR Manager
Sport & Business Foundation
Tel. 0 793 646 868
e-mail: [email protected]


Jest to pierwsza impreza, której Medium Wspierającym został serwis Redlog.pl. Jeśli ktoś z Was postanowi wybrać się 22 maja do budynku poznańskiego AWF-u będzie mógł tam osobiście poznać niektórych naszych redaktorów. Jest to impreza organizowana przez firmę Sport & Business Foundation, która zaprosiła nas na Football Business Conference, także ręczymy, że będzie to ciekawe wydarzenie. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy również do zarejestrowania się w bazie wolontariuszy SBF. Dzięki niej zyskacie szansę na pomoc w organizacji wielu imprez sportowych, w tym EURO 2012.

Formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj.

Przewiń na górę strony