Nie przegap
Strona główna / Najładniejsza bramka 35. oraz 36. kolejki Premier League

Najładniejsza bramka 35. oraz 36. kolejki Premier League

Najładniejsza bramka 35 oraz 36 kolejki Premier LeagueDziś po raz kolejny zapraszamy Was do wybrania „bramki kolejki” Premier League. Ponieważ jednak w minionym tygodniu nie przeprowadziliśmy naszego zwyczajowego plebiscytu, dziś nadrabiamy te zaległości. Dlatego też przedstawiamy Wam po pięć kandydatur z 35. i 36. rundy spotkań. Ostatni weekend przyniósł nam 23 bramki zdobyte w 9 spotkaniach, z czego najwięcej, bo aż 4, zobaczyli kibice na Emirates Stadium. Jeśli chodzi o poprzednią kolejkę, w 10 meczach rozegranych w dniach od 2 do 4 maja oglądaliśmy 21 trafień, przy czym zabrakło ich tylko w jednym pojedynku. Kibiców Manchesteru ucieszy zapewne obecność bramek autorstwa naszych ulubieńców wśród kandydatur z obydwu tygodni.

36. kolejka, 9-10 maja

1 – Alex (Arsenal vs Chelsea)

Stoper “The Blues” otworzył wynik spotkania w 28. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Drogba, a Brazylijczyk, który wbiegał w pole karne wraz z kilkoma partnerami, uciekł kryjącemu go Toure, lepiej od Silvestre’a wybrał miejsce do wybicia się i mocno uderzył głową. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła już za linią bramki Fabiańskiego, który nie zdołał zebrać się do interwencji.

2 – N. Anelka (Arsenal vs Chelsea)

Druga bramka z tego spotkania, która kandyduje w naszym plebiscycie. Anelka otrzymał krótkie podanie od Mikela będąc około 40 metrów od bramki Arsenalu. Wykorzystując fakt, że Nasri nie siedział mu mocno na plecach, obrócił się z piłką, uciekł młodszemu rodakowi, odważnie pobiegł środkiem boiska i zanim Silvestre doskoczył do niego, oddał mocny strzał z prostego podbicia. Piłka nabrała zewnętrznej rotacji i „uciekła” w kierunku lewego słupka bramki Fabiańskiego, który nie zdołał jej sięgnąć.

3 – C. Tevez (Manchester United vs Manchester City)

Bramka, którą Argentyńczyk ustalił wynik derbowego spotkania na 2:0. Po rozegraniu po lewej stronie boiska na własnej połowie, długą piłkę do przodu zagrał Fletcher. Jego podanie dobrze przyjął Berbatow, ale widząc doganiającą go dwójkę obrońców zwolnił akcję, obrócił się i podał do wbiegającego środkiem Teveza. Ten znalazł miejsce do oddania strzału i uderzył mocno, „zawijając” piłkę tak, że odbiła się ona od lewego słupka i wylądowała w siatce. Elegancka precyzja.

4 – L. Lawrence (Hull City vs Stoke City)

Pięknie zakończona kontra Stoke. Prostopadłym podaniem uruchomiony został Fuller, który pociągnął z piłką mijając jednego rywala a następnie dryblując między dwoma kolejnymi. Widząc, że obrońcy coraz liczniej wracają, oddał piłkę biegnącemu prawą stroną Lawrencowi. Ten natomiast mając sporo miejsca przed sobą, kapitalnie uderzył z ok. 25 metrów po przekątnej pola karnego. Piłka przeleciała bez problemu nad wysuniętym kilka metrów przed bramkę Myhillem. Kapitalne, soczyste uderzenie.

5 – A. Dawson (Hull City vs Stoke City)

Podobnie jak mecz Arsenalu z Chelsea, także i to spotkanie jest w plebiscycie reprezentowane przez dwie bramki. Drugą z nich jest honorowy gol dla Hull zdobyty przez Dawsona z rzutu wolnego. Świetny strzał lewą nogą z dużą rotacją, oddany z odległości ok. 23-24 metrów od bramki Sorensena. Piłka przeleciała nad murem, a mimo to wpadła do bramki wyraźnie poniżej poprzeczki. Świadectwo świetnej kontroli i precyzji strzału.

35. kolejka, 2-4 maja

1 – N. Anelka (Chelsea vs Fulham)

Jak widać, Francuz ma swoją bramkę w obu dzisiejszych plebiscytach. Ten gol zdecydowaliśmy się zaproponować nie tyle ze względu na samo wykończenie, co na kapitalne rozegranie piłki przez trójkę zawodników „The Blues”. Chelsea wyprowadziła kontrę lewą stroną. Z piłką pociągnął Malouda, zagrał między obrońców do Anelki ten natychmiast mu odegrał, potem futbolówka powędrowała do wbiegającego w pole karne Drogby, który wyłożył ją mijającemu ostatniego obrońcę Nicolasowi. Pozostało już tylko wepchnąć ją do siatki. Prosta, acz wspaniała i widowiskowa gra zespołowa.

2 – D. Kuyt (Liverpool vs Newcastle)

0:20 – 0:38

Bramka na 2:0 zdobyta przez Holendra po świetnym “szczupaku”. Z rzutu rożnego dośrodkował Gerrard, zaś Kuyt wykorzystał fakt, że jego partnerzy skupili na sobie uwagę obrońców. Wbiegł w sam środek pola karnego i będąc niepilnowanym zanurkował w kierunku lecącej piłki, mocnym uderzeniem głową skierowując je do bramki Harpera.

3 – D. Tristan (Stoke vs West Ham)

Mieliśmy bramkę z rzutu wolnego w ostatniej kolejce, była także w poprzedniej. Również nieprzeciętnej urody. Jej autorem był hiszpański snajper „Młotów”. Wykorzystał bardzo dogodną pozycję (ok. 20 metrów od bramki) i strzelił nad murem w dalszy róg bramki Sorensena. Piłka zmieściła się tuż przy słupku.

4 – J. Jenas (Tottenham vs WBA)

0:00 – 0:12

Jedyna bramka, jaka padła w tym meczu, za to bardzo elegancka. Piłka podawana z prawej strony boiska dotarła do Jenasa, ten balansem ciała i „odbiciem” w prawo minimalnie wyprzedził blokującego go obrońcę i wykorzystując ten moment oddał strzał będąc niemalże na wprost bramki rywali. Piłka poszła dość płasko, z lekkim kozłem. Dzięki sporej rotacji zawinęła ładnie i wpadła do siatki tuż przy lewym słupku. Bramkarz był bez szans.

5 – R.Giggs (Middlesbrough vs Manchester United)

Do środka zgrał Vidic, podanie lekko przedłużył Macheda – w ten sposób piłka trafiła do będącego na 18-tym metrze Giggsa. Najbardziej doświadczony piłkarz United wiedział co robić i korzystając z okazji, oddał soczysty, płaski strzał. Futbolówka szczęśliwie przeszła pod nogami obrońcy próbującego blokować uderzenie. Jones mógł jedynie patrzeć, jak wpada do siatki jego bramki.


Najładniejsza bramka 35. kolejki Premier League to:

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Najładniejsza bramka 36. kolejki Premier League to:

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Przewiń na górę strony