Nie przegap
Strona główna / Najładniejsza bramka 24. kolejki Premier League

Najładniejsza bramka 24. kolejki Premier League

Najładniejsza bramka 24. kolejki Premier League
W miniony weekend na angielskich boiskach odbyły się spotkania 24. kolejki Premier League. Czas więc, by wybrać najładniejszą spośród bramek, które kibice obejrzeli w sobotę oraz niedzielę. W dziesięciu meczach padło ich 19. Można powiedzieć, że piłkarze urządzili sobie festiwal „główek”, bowiem bardzo wiele trafień zostało zdobytych właśnie w ten sposób. Korzystając z okazji, postanowiliśmy więc w dzisiejszym plebiscycie zaprezentować pięć kandydatur „z głową”. Zapraszamy do głosowania!

1 – C. Fagan (Hull City – WBA)

0:20 – 0:28

Kontra Hull City. Znakomitą, głęboką wrzutką z prawej strony popisał się Bernard Mendy. Fagan umiejętnie wbiegł między obrońców West Brom i będąc niepilnowanym uderzył w pełnym biegu, posyłając piłkę w długi róg ponad wysuniętym nieco przed bramkę Carsonem. Znakomity timing.

2 – J. Beattie (Stoke City – Manchester City)

Jedyna, jak się okazało, bramka w tym spotkaniu. Dzięki temu trafieniu beniaminek nieoczekiwanie pokonał „The Citizens”. Po lewej stronie boiska Faye otrzymał piłkę na dobieg i bardzo dobrze dośrodkował. Piłka minęła ostatniego z obrońców gości, zaś Beattie w ostatniej chwili zatrzymał się pozwalając wyprzedzić się rywalowi. Samo uderzenie nie należało do łatwych, ponieważ wykonywał je nie tylko bez rozbiegu, ale wręcz lekko „cofając się” w wyskoku.

3 – F. Torres (Liverpool – Chelsea)

Gol, który wprawił w euforię Anfield Road. Po ładnej wymianie podań przed polem karnym Chelsea piłka powędrowała do lewej strony, gdzie wbiegający Fabio Aurelio dośrodkował na krótki słupek. Tam Torres wyprzedził Alexa i lekko trącając piłkę głową posłał ją do bramki Petra Cecha. Bramka, która zasługuje na miejsce w plebiscycie również ze względu na swoją wagę.

4 – S. Puygrenier (Bolton – Tottenham)

Na koniec dwie bramki ze spotkania Boltonu z Tottenhamem. Autorem pierwszej z nich był Sebastien Puygrenier. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Mark Davies, a tam kilku piłkarzy Boltonu „osłoniło” Puygreniera, który dzięki temu mógł popisać się bardzo ładnym strąceniem piłki. Uderzał będąc sześć metrów przed bramką, przez co Cudicini nie zdążył zareagować mimo, iż futbolówka minęła jego rękę może o pół metra.

5 – K. Davies (Bolton – Tottenham)

Podobnie, jak gol Torresa, trafienie Daviesa (zresztą już drugie w tym meczu) było nie tylko ładne, ale też bardzo ważne, ponieważ w samej końcówce meczu zapewniło zwycięstwo gospodarzom. Pomocnik Boltonu strzelał „szczupakiem”, ścierając się z aż dwoma obrońcami rywala (i, żeby było ciekawiej, jednym swoim kolegą z drużyny).

Najładniejsza bramka 24. kolejki Premier League to:

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Przewiń na górę strony