Nie przegap
Strona główna / Inny punkt widzenia / Chyba nie lubią tylko nas – czyli znów o FA…

Chyba nie lubią tylko nas – czyli znów o FA…

Chyba nie lubią tylko nas - czyli znów o FA...
Z pewnością wszyscy z Was są po uroczystej kolacji wigilijnej – mamy za sobą otwieranie prezentów, pasterkę i wspólne dzielenie się opłatkiem. Teraz przed nami dwa dni świąt między innymi po to, aby spędzić je razem z rodziną w miłej atmosferze. Piłkarze United nie mają tak dobrze, bo już jutro o 13:45 zmierzą się ze Stoke City. W meczu tym nie wystąpi Patrice Evra. No właśnie…

Ostrzegam – jeśli nie chcecie sobie popsuć świątecznego nastroju i denerwować się to przeczytajcie ten tekst za kilka dni.

Ponad roku temu napisałem tekst Czy Football Association nie lubi kogoś jeszcze?. Teraz, jako kibic Mistrza Anglii, Europy oraz Świata chciałbym jeszcze raz powrócić do tego tematu w notce krókiej, ale jednakże dobitnie ukazującej realia wymiaru sprawiedliwości w angielskiej piłce.

Miejmy nadzieję, że w Premiership nastanie sprawiedliwość i każdy będzie traktowany tak samo. – takim optymistycznym akcentem zakończyłem tamten tekst. Teraz jestem przekonany, że FA nie cierpi nas i nic nie zmieniło się w tej kwestii.

Oczywiście im większy klub, tym trudniejsze mogą być relacje. Jednak nie odczuwam, żeby ktoś na Soho Square uwziął się na Manchester United. David Gill jest tu darzony dużym szacunkiem. Alex Ferguson był czasami obiektem zainteresowania komisji dyscyplinarnej, ale z wielu względów jest wyjątkowym menedżerem i, tak sądzę, naprawdę niezwykłym człowiekiem w każdym tego słowa znaczeniu. […] To niezależna, niemal bezstronna instytucja.
Przewodniczący Football Association, David Maxim Triesman

Śmieszne. Tłumaczenie przewodniczącego FA jest po prostu śmieszne. Jak można wytłumaczyć więc zawieszenie Patrice’a Evry na 4 (sic!) mecze pół roku po udziale w bójce po meczu z Chelsea na Stamford Bridge?!

Pracownik obsługi boiska Chelsea, Sam Bethell, zwyzywał podobno Patrice’a Evrę, a ten chcąc to wyjaśnić został zaatakowany przez muskularnego Anglika. Jak było naprawdę? Tego nie dowiemy się chyba nigdy. Nieoficjalnie mówi się o tym, że obsługa murawy nakazała zawodnikom natychmiast opuścić boisko, jednak oni odmówili. Wtedy wcześniej wspomniany pracownik przezwał Patrice’a Evrę. Gazety donoszą, że miał podobno użyć słów “pie***ony imigrant” wobec francuskiego obrońcy United. Piłkarze gości wytłumaczyli, że wina leży po stronie obsługi boiska, a pracownicy telewizji CCTV mogą przyznać im rację.

Jednak teraz to nie ma znaczenia. Evra został zawieszony na cztere mecze i musi zapłacić karę w wysokości 15 tysięcy funtów. Zawieszenie obejmuje spotkania z Tottenhamem, Stoke City, Middlesbrough oraz z Chelsea Londyn. Chelsea musi zapłacić tylko 25 tysięcy funtów za nieodpowiednie zachowanie Bethella podczas tego zajścia. Klub z Londynu został jednak oczyszczony z zarzutów, wobec których Evra miał się stać przedmiotem rasistowskich wyzwisk.

sir Alex FergusonTo był szok. Po prostu nie mogę w to uwierzyć. Nigdy nie potrafisz przewidzieć co zrobią ludzie z FA. Nawet jeśli jadałbym z nimi śniadania nie byłbym w stanie tego odgadnąć.

sir Alex Ferguson

Patrice EvraJestem naprawdę wściekły, bo nikogo nawet nie dotknąłem, a dostałem karę na cztery mecze. Niestety, czasami w życiu przytrafiają się takie rzeczy.

Patrice Evra

Uważam, że 4 mecze to stanowczo za dużo. Nikt nie potwierdził, że Evra uderzył pracownika Chelsea. No ale Francuz jest zawodnikiem Manchesteru United, więc jak mogłoby być inaczej ;-)

Czekam tylko na decyzje Football Association odnośnie zachowania Alexa i Johna Terry’ego w meczu z Evertonem. Anglik dostał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska, natomiast Brazylijczyk specjalnie nadepnął na leżącego zawodnika gości, jednakże śedzia nie zareagował. Poniżej możecie zobaczyć co obrońcy Chelsea robili w spotkaniu z zespołem z Liverpoolu:

John Terry
Alex

Jeśli ludzie z Football Association byliby bezstronni to w meczu United z Chelsea na Old Trafford nie ujrzymy podstawowej dwójki obrońców z Chelsea. Czy FA zareaguje na zachowanie Alexa? Czy zawiesi Terry’ego? Zgodnie z przepisami za brutalny faul i automatyczną czerwoną kartkę zawodnik powinien pauzować trzy spotkania. Jednak musimy pamiętać, że John Terry to kapitan reprezentacji Anglii, więc może dostać taryfę ulgową.

Czekam na rozwój całej sytuacji. Wiem już, że ludzie z FA bezstronni na pewno nie są. A, Waszym zdaniem? Co powinna zrobić angielska federacja wobec Evry, Alexa i Terry’ego?

Jeśłi ktoś się nie zapoznał z artykułem Czy Football Association nie lubi kogoś jeszcze?, a ma coś do powiedzenia – to bardzo proszę o wcześniejsze przeczytanie tego tekstu i zapoznanie się z przyupadkami Neville’a i Rio. Swoją drogą… W dalszym ciągu intryguje mnie dlaczego Mutu (zawodnik Chelsea) za branie narkotyków dostał mniejsze zawieszenie niż Ferdinand (zawodnik United) za niestawienie się na komisję antydopingową. Przypomnę – Rio nie mógł grać przez 9 miesięcy.

Zachęcam do wyrażania swoich opinii na ten temat. Ja życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia i samych zwycięstw United w nadchodzącym 2009 roku.

Przewiń na górę strony