Nie przegap
Strona główna / Czy Ronaldo może być lepszy?

Czy Ronaldo może być lepszy?

Cristiano Ronaldo
Na początku tego roku, patrzyłem na formę Cristiano Ronaldo w porównaniu z sezonem wcześniej. Każdy kibic był niezwykle zaskoczony tym, jakie cuda wyczyniał Portugalczyk na boisku w sezonie 06/07. Powtórzenie czegoś takiego było wręcz niemożliwe. Nie było większych szans, aby utrzymał taką formę do końca sezonu. Jednak czy na pewno? Najlepsze miało dopiero nadejść.

W styczniu, sir Alex Ferguson wypowiedział się na temat dotychczasowych osiągnięć Ronaldo. Portugalski skrzydłowy nie wygrał nagrody na najlepszego piłkarza na świecie, ale był zdeterminowany, aby nie odbiło się to na jego formie. Wtedy Ronaldo miał na swoim koncie 25 bramek we wszystkich rozgrywkach (17 goli w lidze). Rok wcześniej strzelił tylko 13 (?) goli na tym etapie rozgrywek. I wtedy mówił, że był to dla niego wyjątkowy i niesamowity sezon.

Sir Alex FergusonCristiano zdobył już 25 bramek i widzę w nim potencjał, aby strzelił co najmniej 30 goli w tym sezonie. Nie mam odnośnie tego żadnych wątpliwości. Nie jest tak daleko od przekroczenia bariery 30 trafień i to dla niego wielka szansa. Nie wiem jednak czy zdobędzie aż 30 bramek w samej lidze. To zupełnie inna sprawa. To bardzo trudne i jest swego rodzaju wyzwaniem dla Ronaldo. Ale jeśli uda mu się, w przyszłym roku na pewno dostanie podwyżkę!
sir Alex Ferguson

22-letni skrzydłowy chyba chciał pokazać trenerowi, że mu się uda. W ciągu następnych 6 ligowych spotkań strzelił 9 bramek i miał na koncie 26 trafień. Bariera 30 goli w lidze, jaką zasugerował Ferguson, wydawała się jak najbardziej do pokonania. Wciąż – wizja 30 bramek skrzydłowego była czymś niesamowitym. Jeśli ktoś powiedziałby nam, kibicom, że w ciągu całego sezonu Portugalczyk zdobędzie 42 gole w 47 meczach, ciężko byłoby nam w to uwierzyć.

Jednak kilka tygodni temu trener United poinformował, że Ronaldo może być jeszcze lepszy. Czy to możliwe?

Cristiano Ronaldo i sir Alex FergusonKiedy zdobył 25 bramek sezon wcześniej, nikt nawet nie pomyślał, że może grać jeszcze lepiej jak wtedy, ale ja czułem, że jest w stanie tego dokonać. Oczekiwałem od niego jeszcze lepszej gry, tak jak teraz tego oczekuję w przyszłym sezonie. Wiadomo, że jesteśmy teraz na innym poziomie. 25 goli w porównaniu z 42 to totalna różnica. Więc jeśli zdobędzie chociaż 41 bramek – wybaczę mu, bo utrzyma ten sam niesamowity poziom. Jestem pewien, że zaliczy kolejny świetny sezon.
sir Alex Ferguson

Wizja piłkarza grającego jeszcze lepiej albo tak samo dobrze jak w poprzednim sezonie, w którym zdobył 42 bramki, jest mało prawdopodobna. Tym bardziej, że ten piłkarz spędził całe wakacje na udzielaniu wywiadów typu „Jestem tu szczęśliwy. Chcę zagrać w Realu. Tylko Bóg zna przyszłość. Moim marzeniem jest gra w Hiszpanii”. Jednakże nie zamierzam negować słów Fergusona i podważać jego racji z kilku powodów…

Po pierwsze, Ronaldo będzie grał lepiej w następnym sezonie. Może to mało konkretny argument, ale sensowny. W poprzednich sezonach kibice naszych rywali wygwizdywali Ronaldo gdy ten był tylko przy piłce. Teraz jest mnóstwo kibiców United, u których Ronaldo stracił szacunek. Nie wyobrażam sobie żeby kibice Czerwonych Diabłów gwizdali na piłkarza swojego ukochanego zespołu, gdy ten gra w koszulce United. Jednakże fani na pewno nie będą do niego nastawieni tak dobrze, jak w poprzednich sezonach.Co prawda, większość piłkarzy nie zareagowałaby na to dobrze. Ale Ronaldo pokazał już, że potrafi grać bardzo dobrze, gdy widownia jest przeciwko niemu. Gra jeszcze lepiej, bo chce coś udowodnić.

Po drugie, Ronaldo ma zaledwie 23 lata. Piłkarze osiągają najczęściej szczyt swoich możliwości kilka lat później. Skoro został wybrany najlepszym piłkarzem w Anglii i najprawdopodobniej zostanie wybrany najlepszym piłkarzem na świecie już w grudniu po tym, jak grał w sezonie 07/08, wyobraźcie sobie co może osiągnąć, gdy będzie o rok starszy…

Po trzecie, Ronaldo ciągle chce dołączyć do Realu Madryt, pomimo tego, że został na Old Trafford na kolejny sezon. Real Madryt nie ściąga na Santiago Bernabeu przeciętnych piłkarzy. Ronaldo nie zamierza odpuścić „wymarzonej” szansy grania dla Królewskich. W końcu to jego marzenie, a żeby osiągnąć to, musi udowodnić, że gra nieziemski i galaktyczny futbol.

Cristiano RonaldoBędę grał dla Manchesteru najlepiej jak potrafię i będę dawał z siebie wszystko. Będę walczył i traktował koszulkę tego klubu z takim samym szacunkiem jak do tej pory.
Cristiano Ronaldo

Jak Ronaldo będzie grać w sezonie 2008/2009

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Przewiń na górę strony