Nie przegap
Strona główna / Manchester United / Wideoteka kibica Manchesteru United

Wideoteka kibica Manchesteru United

W związku ze sporym zainteresowaniem naszego zestawienia „Godne polecenia filmy piłkarskie” postanowiliśmy przedstawić Wam zbiór filmów, które każdy fan Manchesteru United musi obejrzeć. Zapraszamy do lektury!

As I see it – Roy Keane

Roy Keane: As Ii see itZekranizowana biografia Roya Keane’a. Zachęcać do jej obejrzenia chyba nie trzeba, ale mimo wszystko warto przypomnieć, że takie coś istnieje. Niestety w Polsce można ją dostać tylko z drugiej ręki na aukcjach internetowych, pomimo że w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych od wydania (rok 2002) cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem.


Manchester United – Beyond the Promised Land

manchester_united_beyond_promise_land.jpgFilm, który każdy kibic musi obowiązkowo obejrzeć. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywiście niewiarygodnie prosta – czy może być coś ważniejszego niż historia Potrójnej korony i niewiarygodnego sezonu 1998/1999?


Manchester United: The Official History 1878-2002

manchester-untied-official-history.jpgNastępna obowiązkowa pozycja w wideotece każdego kibica United. Podczas kilkudziesięciu minut dowiemy się praktycznie wszystkiego o naszej ulubionej drużynie, łącznie z mało znanymi faktami. Archiwalne materiały są w bardzo dobrej jakości, a co najważniejsze, nie zobaczymy ich nigdzie indziej – dodatkowo zachęca to do obejrzenia tej produkcji.


The Treble

the-treble.jpg„The Treble”, podobnie jak Manchester United – Beyond the Promised Land, skupia się wokół… Potrójnej korony. Jest to jednak „zwykłe” podsumowanie i ocena sezonu 1998/1999, ale ze względu na wyjątkowość tego okresu i niebywały sukces Czerwonych Diabłów każdy kibic powinien zobaczyć jak wtedy grali podopieczni sir Aleksa Fergusona.


United in the 90’s

manchester-united-in-90s.jpgPonownie film, w którym możemy oglądać Manchester United w latach 90. Jest to szczególnie ciekawa pozycja z powodu swojej archiwalnej wartości – wiele materiałów z tego okresu nie jest łatwo dostępna w Internecie. Niestety bardzo ciężko jest dostać ten film, ponieważ został wydany na VHS, więc w Polsce możemy tylko o nim pomarzyć.


Best

best.jpgHistoria George’a Besta – jednego z największych piłkarzy Manchesteru United. Co tu więcej pisać – pozycja obowiązkowa. Niektórzy krytycy co prawda zarzucają filmowi brak „magii na boisku” (sceny z piłką są dalekie od ideału) i polecają obejrzenie jakiegoś filmu dokumentalnego o George’u (a jest ich pełno i są łatwo dostępne ;-)).


Teraz przejdziemy do „filmów”, a raczej materiałów telewizyjnych, wyemitowanych w ostatnich latach.

Cristiano Ronaldo – The Story So Far

Historia gwiazdeczki w szeregach Manchesteru United okiem Sky Sports. Warto obejrzeć chociażby ze względu na ostatnie perypetie z Realem Madryt, dzięki temu materiałowi można tylko utwierdzić się w przekonaniu, że Cris zawdzięcza bardzo wiele klubowi z Old Trafford i Fergusonowi.

Manchester United Champions League Classics

Klasyczne, niezapomniane wydarzenia oraz mecze Manchesteru United w Lidze Mistrzów – materiał stworzony i wyemitowany przez MUTV, bez problemów można go znaleźć w Internecie.

Top Ten Sir Alex Fergusen European Night

Opisyważ chyba nie trzeba ;-) – podobnie jak poprzednio materiał stworzony i wyemitowany przez MUTV, bez problemów można go znaleźć w Internecie. Pozycja obowiązkowa!

Top Ten Premiership Comebacks

Trochę to nudne, ale… materiał stworzony i wyemitowany przez MUTV, można go równie łatwo znaleźć w zasobach sieci. 10 najciekawszych i najlepszych comebacków w historii Premiership (nie tylko United), warto obejrzeć!

It’s a wonderful run from Giggs

Film dokumentalny autorstwa ekipy Sky Sports o naszym „Walijskim Czarodzieju”. Po jego obejrzeniu każdy zrozumie, że Ryan jest często bardzo niedoceniany, a szkoda bo przez te 17 lat gry w United zrobił bardzo wiele dla klubu i jest synonimem lojalności.

Inne filmy

Filmy o zawodnikach
Podsumowania sezonów
Najważniejsze mecze w historii
Filmy historyczne
Inne

Przewiń na górę strony