Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Cotygodniowy przegląd prasy

Cotygodniowy przegląd prasy

Redlog to przede wszystkim blog, ale nie brak tu miejsca na rzeczy niekoniecznie związane z tą formą. Dzieje się tak ponieważ ciągle mamy nowe pomysły. Jednym z nich (niekoniecznie super-ambitnym) jest cotygodniowy przegląd prasy, w którym co tydzień (o dziwo) przeczytacie najistotniejsze informacje dotyczące Manchesteru United.

Wszelkie sugestie dotyczące formy, treści czy każdej innej sprawy związanej z tym działem proszę przesyłać na adres [email protected].

Na początek sprawa najważniejsza – Carlos Queiroz objął narodową reprezentację Portugalii, tym samym po 5 latach pracy w Manchesterze opuścił Old Trafford. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: „Z bardzo ciężkim sercem dzisiejszego dnia opuściłem najwspanialszy klub piłkarski na świecie (…) Na zawszę pozostanę fanem i wielbicielem klubu, jestem wdzięczny wszystkim za to, że mogłem być częścią tak wspaniałej instytucji, ogromnej organizacji napełnionej ogromem uczuć natury rodzinnej i społecznej. To prowadzi mnie ostatecznie do naszych kibiców (…) Dziękuję im wszystkim za nieustające poparcie i wsparcie udzielane mojej osobie podczas całego pobytu na Old Trafford„.

My również dziękujemy za trud i serce włożone w sukcesy klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Natomiast to co nas bardziej interesuje to pytanie – kto zastąpi Carlosa? Według nieoficjalnych doniesień największe szanse na objęcie tego stanowiska mają: Paulo Bento, Laurant Blanc oraz Eric Cantona. Dwóch pierwszych prowadzi silne europejskie drużyny (odpowiednio) Sporting i Bordeaux i wątpliwe jest aby zamnieli te posady na rzecz drugiego trenera MU. Z kolei Cantona to laik, bez doświadczenia… Klub (a konkretniej Ferguson) poinformował, że pośpiech nie odegra tu żadnej roli, dlatego na nazwisko nowego zastępcy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Kolejna sprawa która nurtuje serce niejednego kibica to pytanie – „Kiedy wreszcie kupimy Berbatowa?„. Otóż to… Przyznam, że w prasie pojawiło się już tyle informacji na ten temat, że chyba nikt nie ma wątpliwości, iż tego lata Bułgar trafi na Old Trafford. Pytanie kiedy i dlaczego tak drogo? Może dlatego, że „Berbatov wielkim piłkarzem jest”. i Tottenham dobrze o tym wie. Prawdopodobnie czeka nas długa telenowela podobna do tej z Carrickiem. Nieoficjalnie mówi się, że Feruguson gotowy jest wyłożyć na stół 24 miliony Ł, co według Ramosa jest kwotą za małą o co najmniej 6 milionów… Pytanie czy warto zapłacić tyle pieniędzy za 27-latka? Warto.

A co z Ronaldo, qua vadis Cristiano?… Parę dni temu Ferguson zapewnił nas, że Ronaldo nigdzie nie odchodzi: „Mogę powiedzieć, że w następnym sezonie będzie on zawodnikiem Manchesteru United. To jest nasze stanowisko – Ronaldo nie zostanie sprzedany„. Tymczasem parę dni później Ronaldo znów nie zna swojej przyszłości (ściana)… W ekskluzywnym wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji „La Sexta” czytamy: „Chcę być szczęśliwy niezależnie od tego, gdzie będę grał. Jeżeli jestem szczęśliwy, zmotywowany, to wtedy każde miejsce będzie dla mnie dobre (…) Nie wiem nic odnośnie mojej przyszłości. To wie tylko Bóg„. Zawsze jakiś postęp w tej pogmatwanej retoryce.

Patrice Evra może zostać ukarany grzywną lub nawet kilku meczowym zawieszeniem za nieodpowiednie zachowanie po majowym spotkaniu na Stamford Bridge… Z kolei Rio Ferdinand, któremu groziła absencja w 4 spotkaniach ligowych za uderzenie piłką jednej z pracownic Chelsea Londyn. Został jedynie upomniany o obowiązkach profesjonalnego piłkarza.

Przewiń na górę strony