Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Najlepsze piosenki piłkarskie

Najlepsze piosenki piłkarskie

Są wydawane przy okazji wielkich imprez, takich jak Mistrzostwa Europy czy Świata, są nazywane hymnami klubów piłkarskich, są przyśpiewkami kibiców, niektóre motywują, niektóre zagrzewają, a niektóre są po prostu fajnymi utworami, które wpadają w ucho. Nie brakuje oczywiście kawałków absolutnie nieudanych, będących obiektem drwin i żartów, ale poniżej chciałbym przedstawić wam te najlepsze w mojej opinii piosenki piłkarskie.

O ile obecny hymn piłkarskich Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii nie wyróżnia się niczym szczególnym to ten sprzed czterech lat (Forca w wykonaniu Nelly Furtado) jest utworem na prawdę dobrym i wartym uwagi.

Równie wspaniała, choć w nieco innym klimacie jest oficjalna pieśń Mistrzostw Świata 1990 „Notti Magiche”.

Będąc przy piosenkach wydawanych z okazji wielkich imprez nie sposób zapomnieć o fantastycznym utworze Lighting Seeds „Football is coming home”. Pierwsza wersja tego kawałka powstała przed Euro 1996 na boiskach Anglii. Mnie osobiście bardziej podoba się lekko zmodyfikowana wersja utworu, wydana przed Mistrzostwami Świata we Francji.

Apropo mundialu z 1998 roku to oprócz wspaniałych meczów mogliśmy słuchać świetnego hymnu Mistrzostw, „La copa de la vida”, w wykonaniu Ricky’ego Martina.

Przejdźmy teraz do piosenek na cześć największych europejskich klubów. Hymn Czerwonych Diabłów nie jest jakąś szczególnie dobrą nutą, ale fani i tak na pewno znają go na pamięć.

Co prawda obecnie AC Milan to tylko nazwa i Rossoneri swoje umiejętności w przyszłym sezonie będą prezentować zaledwie w Pucharze UEFA, to trzeba przyznać, że mają piękny hymn…

Inny włoski zespół – AS Roma również może się pochwalić wspaniałą pieśnią:

Zupełnie inny klimat, ale także ciekawy utwór powstał dla Borussi Dortmund:

Teraz po każdym meczu ME 2008 możemy usłyszeć oficjalny hymn polskiej reprezentacji „Futbol”, ale nie można zapomnieć o ponadczasowym szlagierze Maryli Rodowicz…

W kultowym filmie „Gol” słuchamy równie kultowego hitu „Club Foot”, nagranego przez Kasabian.

Skupmy się teraz na najlepszych piosenkach związanych z najlepszym klubem w Europie, a niedługo (grudzień) i na świecie.
Skład United z 1999 i „Lift it high”:

Na pewno znane wszystkim „Take me home” śpiewane przed każdym meczem Diabłów na Old Trafford:

Mniej znane, lecz warte uwagi „We’re Gonna Do It Again”:

Świetny utwór Status Quo „Come on you reds” również można zaliczyć do tego grona:

No i kontrowersyjna piosenka „Man Utd rule” przez wielu uważana za „nieprofesjonalny kicz”, a przez innych za cudowny song.

Na koniec, trzy klasyki…
Hymn Champions League:

Queen – „We are the champions”

i Rolling Stones „Start me up”:

Autor: Oskar

Przewiń na górę strony