Nie przegap
Strona główna / Manchester United / Manchester United przed sezonem 08/09

Manchester United przed sezonem 08/09

Na pewno wszyscy wokoło zastanawiają się kto tego lata dołączy do United, bo kto odejdzie – wiemy. Wiemy również to, że tych panów może być dwóch i dość przypadkowo podam tu nazwisko Queiroz. Ktoś może powiedzieć, że to plota… I może mieć rację, ale przyznacie, że brak jasnej deklaracji irytuje. Tym bardziej gdy słyszy się takie stwierdzenie (ponoć Carlosa) „Nigdy nic nie wiadomo, nikt nie zna przyszłości”. Nie wiem… – Może to jakieś krajowe motto?

Ci, którzy uparcie wierzą w to, że Ronaldo nie opuści Old Trafford, mają kolejny absolutny dowód na to, że Portugalczyk zostanie. Jego siostra – Elma, przyznała że jej brat nie chce opuszczać Manchesteru, dlaczego? „Bo jego serce należy do United”… Elma to kolejna osoba z otoczenia Cristiano, która w tak klarowny sposób dementuje prasowe doniesienia. Szkoda tylko, że sam Ronaldo milczy.

Tymczasem Manucho Goncalves nabawił się kontuzji śródstopia. Niewiadomo jeszcze jak długo potrwa powrót do zdrowia. Dodatkowo Cristiano Ronaldo, na dniach przejdzie operację kostki, która wyeliminuje go z przedsezonowych przygotowań. Nie jest również wykluczone, że opuści inaugurację sezonu.

Według prasowych doniesień Louis Saha zostanie wypożyczony do beniaminka Premier League – West Bromwich. Wcześniej Francuzem na zasadzie transferu definitywnego interesowały się: AS Roma, Blackburn Rovers oraz Fulham Londyn, które nieoficjalnie proponowały od 7 do 10 milionów Ł.

Ewentualna transakcja, a także przedłużając się kontuzja Manucho, prawdopodobnie zmusi Fergusona do większej aktywności na rynku transferowym.

Obserwujemy przebieg jednej lub dwóch spraw. Ludzie myślą, że obecnie zakup piłkarza nie jest czymś trudnym, ale tak nie jest, ponieważ pieniądze odgrywają w tym wszystkim dużą rolę. Kluby z ambicjami nie muszą sprzedawać swoich najlepszych graczy, więc nie jest tak łatwo, jakby ktoś sobie pomyślał. – Ferguson

Z powyższego fragmentu jasno wynika, że Tottenham postawił zaporową cenę za Berbatova. Pytanie czy to koniec szans na zakup Bułgara, który ma już 27 lat. (cytując dalej) „Rozglądamy się za młodszymi zawodnikami”. Klaas-Jan Huntelaar, Karim Benzema czy może kolejny Latynos – Radamel Falcao García Zárate.

Na koniec kilka informacji o roszadach
Febiana Brandy – ponownie wypożyczony do Swansea.
Tom Heaton – następny sezon spędzi na wypożyczeniu w Cardiff.
Fraizer Campbell – przedłuży wypożyczenie w Hull City.
Johhny Evans – przedłuży wypożyczenie w Sunderlandzie lub przejdzie na tej samej zasadzie do Newcastle United.
Michael Barnes, Sean Evans, Kieran Lee, Ritchie Jones, Michael Lea, Chris Fagan, Conor McCormack – z tym zawodnikami klub nie przedłużył kontraktów – 30 czerwca opuścili Old Trafford.

12 lipiec 16.00 – Aberdeen – Manchester United (sparing)

Przewiń na górę strony