Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Nie ma Ramseya, jest nowy Totti!

Nie ma Ramseya, jest nowy Totti!

Krótki czas temu byliśmy świadkami przegranej potyczki, batalii o Aarona Ramseya, który konkretnie ustosunkował się z kim wiąże swoją przyszłość, wybierając Arsenal Londyn. Śmiem twierdzić, że większość z nas nie była pocieszona owym faktem, gdyż „znowu sprzątnęli nam kogoś sprzed nosa”. Teraz sytuacja transferowa w United powoli nabiera rumieńców. W tym przypadku to właśnie Szkot dyktował warunki i tym samym może się pochwalić odważnym ruchem na tej dość niebezpiecznej „szachownicy”. Zawodnikiem Manchesteru United został 16-letni napastnik Davide Petrucci, wychowanek AS Romy. Już niedługo będziemy mogli przekonać się, czy był to słuszny wybór.

Davide PetrucciOczywiście pieniądze okazały się kluczowym aspektem. Nie było mowy o tym, że młodziakowi po nocach śnił się Manchester, a od dziecka marzył o grze na Old Trafford. Petrucci będzie zarabiał rocznie 90 tysięcy funtów, gdy działacze rzymskiego klubu oferowali młodemu napastnikowi tylko 16 tysięcy funtów rocznie. Warto to podkreślić, że kwota jaką zaoferował Manchester United jest najwyższą pensją, którą może otrzymywać młody zawodnik. Nic więc dziwnego, że to znowu pieniądze odegrały główną rolę, ale to nie koniec… Manchester United będzie spłacał także koszty podróży młodego Włocha do ojczystego kraju. Dotychczasowy klub otrzyma tylko 200 tysięcy funtów rekompensaty, co wydaje się być mało satysfakcjonującą ceną. Można zatem stwierdzić, że Davide pod względem finansowym mówiąc kolokwialnie, jest dobrze ustawiony.

Oczywiście ten odważny transfer wywołał we Włoszech i w samym obozie AS Romy wielkie poruszenie, wręcz oburzenie. Na dowód tego przybliżę opinię rzymskiej gazety „Il Romanista”:

To jest koszmar. Manchester United zadał nam kolejny cios, kradnąc sprzed nosa Petrucciego, prawdopodobnie najlepszy produkt naszego systemu szkolenia młodzieży. W ciągu trzech, czterech lat jego cena wzrośnie stukrotnie.

Davide PetrucciCóż, zmartwienie Włochów nie powinno wywoływać w nas wyrzutów sumienia. To oni mają problem, nie my. Fergie kolejny raz udowodnił, że nie zachowuję się jak Roman Abramovich, który szuka tylko i wyłącznie wielkich nazwisk. Musimy pamiętać, nazwiska na boisku nie grają. Co ciekawe, Petrucci porównywany jest we Włoszech do młodego Francesco Tottiego. Nastolatek miał szansę gry w pierwszym zespole, już podczas przyszłego sezonu i ponoć był oburzony tym, że jeszcze nie zaliczył debiutu. Trudno mi sobie wyobrazić biegającego 16-latka w pierwszym składzie United, ale… życzę mu oczywiście jak najlepiej. Być może debiut młodego napastnika będzie fenomenalny? Być może jako ‘zmiennik’ okaże się kluczową podporą drużyny? Przyznam szczerze, że mam mieszane odczucia. Podobną niewiadomą jest MANUcho, jednak między tymi zawodnikami jest dość duża różnica wieku.

Zauważyłem również, że coraz częściej kibice United porównują Petrucciego do… Rossiego, z którym również Manchester wiele sobie obiecywał, jednak skończyło się to transferem młodego włocha do Villarreal CF. Jak będzie teraz? Oczywiście trudno jest oceniać najświeższy transfer Fergiego z tego względu, że większość z nas po prostu nie miała okazji przyjrzeć się temu talentowi. Powinniśmy zaufać Szkotowi i cierpliwie czekać na odpowiedź, która od dziś niewątpliwie nas nurtuje. Już sam fakt, że Alex Ferguson zainteresował się osobą młodego napastnika, powinien dawać nam wiele do myślenia. Podzielcie się swoimi uwagami, przeczuciami. Zapraszam do dyskusji!

Przewiń na górę strony