Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Wright: Jako człowiek nie masz żadnej klasy…

Wright: Jako człowiek nie masz żadnej klasy…

Ian Wrighr: Jako człowiek nie masz żadnej klasy
Kontrowersji ciąg dalszy. Telenowela z Portugalczykiem w roli głównej, rozkręca się, moi Drodzy, w błyskawicznym tempie! Niedawno dowiedzieliśmy się o oficjalnym zaskarżeniu do FIFA, zaskarżeniu, którego przedmiotem jest oczywiście Cristiano Ronaldo. Teraz poziom emocji niewątpliwie może się podnieść… Były piłkarz, obecnie osobowość telewizyjna i radiowa – Ian Edward Wright publicznie przedstawił swoje zażenowanie w związku ze skandalicznym zachowaniem gwiazdora Manchesteru United. Była gwiazda Arsenalu Londyn i reprezentacji Anglii nie przebierała w słowach.

Zaczynam zastanawiać się, jaki jest prawidłowy 'lek’ na Cristiano Ronaldo. Szacunek kibiców z każdym dniem zanika, czasami nawet rodzi się nienawiść i wielkie pretensje, niedowierzanie. Ian Edward postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, konkretnie ustosunkowując się do zaistniałej sytuacji, mając nadzieję, że przemówi do rozsądku Ronaldo, któremu najwyraźniej wydaje się, że jest pępkiem świata i pozjadał wszystkie rozumy. Bycie zawodnikiem Manchesteru United to duma, której najwyraźniej Portugalczyk pojąć nie może. Kibice nazywają go wielkim piłkarzem, ale małym człowiekiem. Obrzydliwe jest, że to właśnie pieniądze potrafią powalić umysł człowieka na ziemię. Nie wiem w czym tkwi siła Realu Madryt, ale śmiem twierdzić, że w astronomicznych pieniądzach. Cristiano Ronaldo, jak widzimy, zapomniał ile ten klub dla niego uczynił i jak wiele mu zawdzięcza. To moje zdanie. Teraz przyjrzyjrzyjmy się, moi Drodzy, ostrej krytyce angielskiego gwiazdora:

Nie ma wątpliwości, że jesteś świetnym piłkarzem, jednak jako człowiek nie masz żadnej klasy.

To bardzo mocne słowa. Musimy pamiętać o tym, że bycie piłkarzem to nie tylko świetne wyszkolenie techniczne, wytrzymałość fizyczna i talent od Pana Boga. To, przede wszystkim, lojalność i miłość do swego klubu, który powinno się przede wszystkim szanować! Ale to nie koniec…

Jesteś na Old Trafford od pięciu lat, ale dopiero w dwóch ostatnich sezonach stałeś się wielką gwiazdą. Przedtem Fergie zawsze trzymał twoją stronę, mimo że grałeś egoistycznie i często łatwo się przewracałeś. Kiedy zachowałeś się brzydko wobec swojego kolegi z klubu podczas Mistrzostw Świata, twój menedżer ponownie pokazał, że zależy mu na tobie, podobnie jak i fanom Manchesteru United.

Mogli się od ciebie odwrócić po incydencie w meczu z Anglią, jednak tego nie zrobili. Jesteś teraz najlepszym piłkarzem na ziemi. Zapłaciłbym dużo, by oglądać twoją rozgrzewkę przed meczem, jednak teraz wydaje mi się, że ty bardzo szybko jesteś gotowy na to, by dołączyć do Realu Madryt.

Słowa przesiąknięte goryczą i bólem. Można również wywnioskować, że Wright jest po prostu zirytyowany takim obrotem sytuacji. Być może już wszyscy się przyzwyczaimy, że to właśnie pieniądze rządzą światem. I puenta wypowiedzi…

Nie masz szacunku dla sir Alexa Fergusona i kibiców Manchesteru United. Szczerze mówiąc, wstyd mi za ciebie Ronaldo. Masz 23 lata i nie powinieneś zachowywać się tak nieodpowiedzialnie.

Szczerze mówiąc cieszę się, że ktoś bardzo charyzmatyczny odważył się, by wypowiedzieć tak mądre i potrzebne nam wszystkim słowa. Anglik uderzył w samo sedno i chwała mu za to. Ze swojej strony nie pozostaje mi nic innego jak podziękować mu za owe stwierdzenia…

Przewiń na górę strony