Nie przegap
Strona główna / Offtopic / Superprodukcja

Superprodukcja

Superprodukcja - Carlos Tevez
Patrząc z perspektywy całego sezonu, stwierdzam, że na boiskach Premiership wydarzyło się tyle rzeczy, że spokojnie można by tak nakręcić film. Co ja gadam, materiału starczyłoby na kilka produkcji. Zresztą, przekonajcie się sami.

M jak Mistrzostwo

Tak, tak to już dobiegła końca 17 seria telenoweli. Sir Alex Reżyser powiedział niedawno, że nie zrezygnuje z kręcenia serialu, dopóki nie pobije rekordu w branży, który jeszcze należy do Liverpoolu. Obecnie, Szkot przygotowuje emisję wakacyjnego projektu, w którym główną rolę prawdopodobnie zagra bułgarski gwiazdor Dimitar Berbatov. Warto dodać, że emitowany w zeszłorocznym okienku transferowym Zbuntowany Diabeł, opowiadający o perypetiach Gabriela Heinze zarobił prawie £7 mln.

Ostry Dyżur

Kolano Louisa jest prawdziwa gwiazdą i każdego dnia przyciąga przed ekrany tysiące telewidzów. Ja rozumiem, że Francuz lubi występować w telewizji, ale równie dobrze może to robić podczas relacji z meczów Premiership czy LM. A jeżeli boi się o swoje kruche kolana, zawsze może ubezpieczyć nogi, tak jak to zrobiła Mariah Carey, która, wyceniła swoje dolne kończyny na miliard dolarów. Chociaż, z drugiej strony, gdyby Saha wycenił swoje stawy kolanowe na kilka patyków, pewno byłby podejrzany o wyłudzenia i w przerwie między kontuzjami siedziałby w sądzie, a tak to od czasu do czasu przynajmniej zagra.

Darren i krwiożercze drzwi od toalety

Brzmi jak kiepski horror klasy B? Domyślcie się, kto za tym stoi… Ferguson, do spółki z Rodriguezem i Tarantino, postanowili nakręcić trzecią część Grindhouse’a! Akcja filmu toczy się w szatni na Old Trafford. Po wygranym meczu z Lyonem, zawodnicy United cieszyli się z awansu. Jednak Fletcher postanowił oddzielić się na chwilę od świętujących kolegów i odcedzić kartofelki. Otworzył drzwi od ubikacji i nagle upadł na ziemię przygnieciony olbrzymim ciężarem. Zanim stracił przytomność zdążył tylko zobaczyć, jak drzwi ożywają i rzucają się na niego… Budzi się czując jakby łaskotanie w głowie. Spogląda w górę i widzi tylko dwa olbrzymie łapska trzymające igłę i wielkie nożyczki. Wszędzie mnóstwo krwi. Darren znowu mdleje. Kiedy na dobre odzyskuje świadomość, pierwsze co robi, to chwyta się za głowę. Macając tu i ówdzie swoją czaszkę wyczuwa jakieś zgrubienia, coś czego przedtem, z całą pewnością, nie miał. Tak, to musieli być obcy, wszczepili mu implant. Co dalej zrobi Darren? Niebawem przekonamy się w kinach! Historia oparta na faktach.

O jeden puchar za daleko

Operacja The Treble, mimo że była ryzykowna, to jednak możliwa do zrealizowania. Niestety, jak się okazało, Czerwone Diabły, dowodzone przez, marszałka Fergusona, celowały o jeden puchar za daleko. FA Cup, które było warunkiem powodzenia całego przedsięwzięcia, zostało zdobyte przez armię Pompey. Przełomowym momentem tej bitwy, rozgrywanej na Old Trafford, była decyzja sapera Kuszczaka o rozbrojeniu Milana Barosa. Polak nieznacznie się pomylił, co niestety okazało się dramatyczne w skutkach i wykluczyło Tomka z dalszej walki. Z frontu ściągnięto Rio Ferdinanda, który miał zastąpić pechowego golkipera między słupkami. Niestety poczynione roszady nic nie dały i w rezultacie, po karnym, wykonywanym przez starszego szeregowego Muntariego, ekipa Portsmouth zwyciężyła w bitwie pod Manchesterem. Jak się później okazało, piłkarze z południowej Anglii wygrali całą wojnę o FA Cup.

Człowiek z Bliznami

Kontynuacja słynnego filmu z 1983 r. Akcja dzieje się 20 lat po śmierci Tony’ego Montany (granego ostatnio przez Ala Pacino). W rolę głównego bohatera, potomka Montany, wcielił się Carlos Tevez. Latynoski emigrant, przybywa do Anglii, jednak w przeciwieństwie do Tony’ego chce osiągnąć sukces zgodnie z prawem. Znakiem rozpoznawczym Carlitosa, jak wołano na niego jeszcze w ojczyźnie, są liczne blizny na twarzy, podobno po oblaniu wrzątkiem. Wkrótce jego oblicze zapamiętają wszyscy obrońcy w Premiership…

Milczenie Granta

W rolę Hannibala Lectera wcielił się Avram Grant. Podobnie, jak sir Anthony Hopkins w filmie, Izraelczyk przez cały sezon pozostawał niewzruszony i opanowany (pękł dopiero w półfinale LM). Podobieństwo daje się również zauważyć w wypowiedziach obu panów. Avram, zupełnie jak Hannibal Lecter nie strzępił sobie niepotrzebnie języka, a kiedy już mówił, to były robił to niezwykle enigmatycznie i tajemniczo… Jedyna różnica jest taka, że Hopkins otrzymał Oscara, a Granta po jednym z wywiadów (po meczu z Evertonem) nazwano błaznem.

Piłkarskie Oscary przyznajemy:

Najlepszy Mecz – Tottenham vs. Chelsea (thriller zakończony remisem 4-4)
Najlepsza Rola Męska – Nemanja Vidic (prawdziwy twardziel)
Najlepsza Rola Żeńska – Cristiano Ronaldo (za beksę)
Najlepszy Rola Drugoplanowa – Wes Brown (zagrał aż w 52 meczach)
Najlepsza Reżyseria – Barnsley (za wyrzucenie Chelsea i Poolu za burtę)
Najlepszy Scenariusz Oryginalny – Avram Grant (któż się spodziewał, że osiągnie aż tyle?)
Najlepszy Zespół Animowany – Liverpool (zapowiedzi walki o tytuł, można włożyć między bajki)
Najlepszy Mecz ZagranicznyManchester United vs. Chelsea (fantastyczny finał LM)
Najlepsze ZdjęciaManchester United – Wigan Athletic (i pomeczowa celebracja)
Najlepszy Montaż – Arsene Wegner (zbudować coś z niczego, to jest sztuka)
Najlepsze Efekty Specjalne – Steven Gerrard (za pierwszorzędne nurkowanie)
Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz – Tottenham (a skończyli w połowie tabeli)
Najlepsza Charakteryzacja – Gelson Fernandes w roli Stevena Pieenara (lub na odwrót)
Najlepszy Zespół Krótkometrażowy – Manchester City (początek sezonu był obiecujący…)
Za Całokształt Twórczości – David Moyes (praca z Evertonem przynosi rezultaty)

Przewiń na górę strony