Nie przegap
Strona główna / Ronaldo – nie na sprzedaż!

Ronaldo – nie na sprzedaż!

Cristiano Ronaldo - nie na sprzedaż
Kilkanaście dni temu, podobnie jak ostatniego lata, gazety zaczęły spekulować nad zimowymi transferami. Berbatov do United, Ronaldinho do Milanu, Cristiano Ronaldo do Realu Madryt. No właśnie – serwisy i gazety zaczęły huczeć od plotek na temat przejścia Crisa do zespołu Królewskich. Kibice Manchesteru United zaczęli się denerwować – gwiazda drużyny z Old Trafford mogłaby odejść? Sir Alex Ferguson i David Gill postanowili nas nieco uspokoić…

Nie mam zamiaru rozwodzić się nad formą Portugalczyka. Gra cudownie, wspaniale, niesamowicie… Udowadnia, że jest lepszy do Kaki strzelając 19 goli w 24 meczach. Nie dziwne więc, że mistrz Hiszpanii zainteresował się osobą młodego skrzydłowego. Nie wierzę, że Cristiano opuściłby Old Trafford zimą, kiedy to on ma być kluczem do sukcesy zarówno w Anglii jak i w Europie.

Z jednej strony, Ronaldo mówił, że któregoś dnia chce zagrać w Hiszpanii – podoba mu się styl tej ligi. Z drugiej natomiast, chce zostać w tym zespole, ponieważ czuje się tu bardzo dobrze. Może to zasługa Carlosa Queiroza?

Jestem w idealnym klubie, jeśli chcę się rozwijać i osiągać sukcesy. Jednak tylko Bóg wie co będzie za kilka lat. Każdy, kto zna się na futbolu, wskaże zauważalne różnice między Premiership a La Ligą. Gdy przybyłem do Anglii, miałem jedynie 18 lat. W ciągu tych czterech lat wszystko się zmieniło. Nie jestem już tym samym piłkarzem. Dziękuję Bogu za możliwość gry z najlepszymi zawodnikami na świecie – zrobiłem postępy pod każdym aspektem. Czuję się świetnie. Wiem, że doskonalę swoje umiejętności z każdym spotkaniem w barwach United – powiedział Cristiano Ronaldo.

Powiemy: „tego człowieka można kochać albo nienawidzić”. Chyba żaden zawodnik nie wywołuje tak mieszanych uczuć wśród kibiców w Anglii – na Old Trafford 76 tysięcy osób śpiewa That boy Ronaldo… czy There’s only one Ronaldo…. Podczas spotkań wyjazdowych – każdy kontakt z piłką Portugalczyka jest „nagradzany” głośnymi gwizdami. Zapewne, fani klubu z Old Trafford zdają sobie sprawę, że któregoś dnia Ronaldo opuści szeregi Czerwonych Diabłów. Przynajmniej w Hiszpanii – mógłby zaprezentować swoje umiejętności w stu procentach. Miałby większą swobodę na boisku. Oprócz tego nie musiałby słuchać gwizdów podczas spotkań wyjazdowych. Jest jednak druga strona medalu – nie znajdzie nigdzie tak wspaniałych kibiców, jakimi są fani Manchesteru United.

Aczkolwiek ostatnio ’The Suny’ i inne brukowce z Anglii zaczęły się rozpisywać na temat ceny ustalonej przez Manchester United. Kwota ta ma opiewać na 75 milionów funtów – jednak Real nie ma zamiaru wydawać tak kosmicznej sumy.

Kilka dni temu – kiedy okienko transferowe zostało otworzone – Real Madryt postanowił zapłacić 60 milionów euro [44,3 mln funtów] za Cristiano Ronaldo. Ale Manchester United pozostał niewzruszony. Odpowiedzieli Królewskim, aby nie wracali z kwotą niższą niż 100 milionów euro [73,9 mln funtów] – i nawet jeśli wyłożą taką sumę nie mają gwarancji, że Manchester przyjmie tę ofertę – powiedział Harry Harris, reporter Daily Express.

Jednak nie ma kwoty, która zastąpiłaby takiego zawodnika. Po prostu nie ma zawodnika, który mógłby grać na prawej flance z taką korzyścią dla drużyny jak Ronaldo. Nawet za 75 milionów funtów. Po jego odejściu pozostałaby dziura – Ferguson mógłby mieć problem z jej załataniem.

Jednak Ferguson uśmiał się odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące odejścia 22-letniego Portugalczyka.

To dzieje się podczas każdego okienka transferowego. Nic nowego – zawsze spodziewam się takich spekulacji. Media uważają, że Real pyta o cenę Ronaldo – David Gill odpowiada. To nie tak. Nigdy nie rozmawialiśmy z tym zespołem na temat transferu Portugalczyka. To czyste spekulacje. To, co czytacie w gazetach, to nonsens. Ale kto nie chciałby mieć Ronaldo w swoim zespole? To właśnie dlatego przedłużyliśmy z nim kontrakt – powiedział sir Alex Ferguson.

Nie ma żadnych szans, abyśmy go sprzedali. Niezależnie od tego, jaka kwota zostanie zaproponowana. To absolutnie niemożliwe. W ubiegłym roku podpisał kontrakt ważny do 2012 roku. Manchester United to nie klub, który tylko sprzedaje zawodników. Sir Alex Ferguson nigdy nie zgadzał się na odejście zawodnika chyba, że był on nieszczęśliwy na Old Trafford. Cristiano jest szczęśliwy na Old Trafford, a Alex Ferguson i Carlos Queiroz bardzo dobrze go znają. Wszystko czego chce ten chłopak to gra dla Manchesteru United. Jest niczym George Best czy Eric Cantona. Nie można sprzedawać takich zawodników i my nie będziemy ich sprzedawać – powiedział David Gill, dyrektor wykonawczy United.

Uważam, że Cristiano Ronaldo opuści kiedyś Old Trafford. Jednak kiedy to nastąpi? Chciałoby się zacytować Ronaldo, który powiedział tylko Bóg wie co będzie za kilka lat… Dokładnie – nikt z nas nie wiem jak ta sprawa się potoczy. Zapraszam do wymiany swoich poglądów na ten temat, również tych, którzy uważają, że „mrugacz” i „beksa” powinien odejść do Barcelony czy Realu. Podyskutujmy o tym dość interesującej sprawie!

Przewiń na górę strony