Strona główna / Z ostatniej chwili / Filmy video z meczu Dynamo Kijów – Manchester United

Filmy video z meczu Dynamo Kijów – Manchester United

Wczoraj, o godzinie 20:45 na stadionie im. Waleriego Łobanowskiego doszło do spotkania trzeciej kolejki grupy F tegorocznej Ligi Mistrzów. Zespół Dynama Kijów podejmował Manchester United. Czerwone Diabły w nieco rezerwowym składzie wygrały 4:2 i po raz trzeci z rzędu zgarnęli komplet punktów w spotkaniu Ligi Mistrzów! W drugiej połowie na boisku pojawił się Tomasz Kuszczak, lecz nie z powodu kontuzji. Sir Alex Ferguson chciał najzwyczajniej dać pograć polskiemu bramkarzowi. Prezentuję Wam filmy video z tego meczu – serdecznie polecam!

Wypowiedź sir Alexa Fergusona

Sir Alex Ferguson rozmawiał z dziennikarzami o najbliższym meczu i między innymi o współpracy Rooneya i Teveza.

Bramka Ferdinanda na 1-0

W 10. minucie Ryan Giggs wykonywał rzut wolny z lewej strony pola karnego. Piłka posłana przez Walijczyka wylądowała wprost na głowie Ferdinanda. Anglik bez problemów, ładnym strzałem zamienił wspaniałe podanie na gola.

Bramka Rooneya na 2-0

8 minut później padła kolejna bramka, tym razem po świetnej kontrze. Po wspaniałym rajdzie Ronaldo, który podał do Wesa Browna, angielski obrońca zagrał świetną piłkę do Rooneya, któremu pozostało tylko dobić ją do pustej bramki zespołu z Kijowa. 2-0! Dynamo na kolanach!

Bramka Rincona na 2-1

Piłkarze z Kijowa nie dawali jednak za wygraną. W 34. minucie po rzucie rożnym Diogo Rincon ładnym strzałem głową pokonał Edwina van der Sara. Brazylijczyk był kompletnie niepilnowany w polu karnym United, za co można winić Johna O’Shea.

Bramka Ronaldo na 3-1

Po wspaniałym rajdzie i biegu Giggsa, Walijczyk posłał bardzo dokładnie piłkę w pole karne Dynama. Tam znalazł się Ronaldo, który pewnie uderzył głową – Szowkowski bez szans i było już 3:1 dla Czerwonych Diabłów.

Bramka na 4-1

W 67. minucie po akcji i dośrodkowaniu Carlosa Teveza ręką w polu karnym zagrał Goran Gavrancic i główny arbiter spotkania podyktował rzut karny. Skutecznie uderzył Ronaldo i zdobywając drugiego gola, dał swojemu zespołowi 3-bramkowe prowadzenie.

Bramka na 4-2

Kilkanaście minut później Ismael Bangoura ładnie uderzył z dystansu, nie dając większych szans Van der Sarowi. Wynik 4-2 utrzymał się do końca spotkania i tak jak mówiłem wcześniej, kilka minut po drugiej bramce gospodarzy Tomasz Kuszczak zmienił holenderskiego golkipera.

Skrót całego meczu

To już trzeci mecz pod rząd, w którym piłkarze United zdobywają cztery bramki (4-0 z Wigan, 4-1 z Aston Villą i ten wczorajszy z Dynamem). Martwi mnie jedynie (zbyt duża) ilość straconych goli, jednak mam nadzieję, że sir Alex Ferguson wyciągnie odpowiednie wnioski i wyeliminuje błędy. Lepiej zająć się tym teraz, niż po ważnym meczu z Arsenalem…