Strona główna / Capital One Cup / Naszym okiem: Manchester United – Coventry City

Naszym okiem: Manchester United – Coventry City

Michael Mifsud gol przeciwku ManU
Manchester United – klub z historią, klub z wielkimi nazwiskami – można tak wymieniać bez końca. Jednak Czerwone Diabły potrafią sprawiać oprócz chwil uniesienia niemiłe niespodzianki. Tak też było 26 września kiedy Manchester United na własnym stadionie przegrał z Coventry City. „Katem” United stał się Michael Misfud, który dwukrotnie pokonał Tomasza Kuszczaka. Można powiedzieć, że Sir Alex Ferguson zapłacił wysoką cenę za wystawienie całkiem innego składu niż ten dzięki któremu pokonaliśmy Chelsea 2-0.

Poniżenie

Co tu dużo mówić – porażka z Coventry jest pierwszą przegraną na własnym boisku z przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej od roku 1995. Wtedy to Czerwone Diabły zostały pokonane 0:3

Nie ma jednak co ukrywać „młode wilki” spisały się nie najlepiej, bo jeśli Sir Alex wprowadza Browna, Campbella i Carricka w przeciągu 10 minut oznacza to jedno – jest przynajmniej źle.

Nie dość tego bramkarz gości był w dobrej dyspozycji i wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. W 65. minucie strzały oddawali po kolei Dong, Carrick, Eagles i Nani, ale nikt nie zdołał pokonać Marshalla. Cztery minuty później obronił dosłownie końcami palców uderzenie następne uderzenie Chińczyka.

Na pocieszenie można powiedzieć tylko jedno – to już drugi taki przypadek w przeciągu ostatnich lat. W zeszłym sezonie także odpadliśmy z Carling Cup za sprawą Southend United.

Jestem zdumiony naszym występem. Nie ma tu miejsca na żadne wytłumaczenie. Dzisiaj w naszych szeregach grali młodzi zawodnicy, którzy od lat przebijają się do pierwszego składu. To był wielki szok dla nas wszystkich. Po 90 minutach byliśmy bardzo zawiedzeni, ale czasami jestem zmuszony dać szansę gry młodym zawodnikom, aby nie być świadkiem innych przykrych niespodzianek i nie szastać zmianami..

Fergie (jak zresztą w 99,9% przypadków) ma rację, niestety Czerwone Diabły nawet w tak odmienionym składzie mają osobowości i nazwiska warte miliony funtów – to do czegoś zobowiązuje. Nani, Anderson – warci grube miliony nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

Jednak mimo wszystko to Ci dwaj panowie pokazali najwięcej. Anderson na stronie BBC został oceniony przez fanów na 7 z 10 możliwych punktów, co do Naniego otrzymał 6/10. Portugalczyk był bardzo w akcjach ofensywnych i często szukał swoich kolegów w polu karnym Coventry. Próbował dośrodkowywać, ale niestety obrona rywala była tam gdzie być powinna.

Jednak z drugiej strony powiedzmy sobie szczerze – młodzi muszą się ograć i lepiej żeby się „sparzyli” teraz niż za jakiś czas w meczu Premiership, FA Cup czy Ligi Mistrzów. Ciekawie na ten temat wypowiada się Gerrard Pique.

Spoglądanie na tablicę wyników zaraz po gwizdku sędziego i oglądanie wyniku 2-0 nie jest przyjemnym uczuciem, zwłaszcza kiedy gra się przeciwko zespołowi z Championship na Old Trafford. Myślę, że zaczęliśmy spotkanie całkiem dobrze, ale pierwszy gol Coventry obudził ich apetyt. Po przerwie nie mieliśmy zbyt dobrych nastrojów i kiedy strzelili nam drugiego gola było jeszcze gorzej. Wiem, że wiele rzeczy zrobiliśmy źle, ale zawsze możemy uczyć się na takich błędach, dzięki czemu możemy się dalej rozwijać. Wielu ludzi myśli, że nie wykorzystaliśmy danej nam szansy. Jesteśmy bardzo zawiedzeni, ale daliśmy z siebie wszystko na boisku, ale prawie wszystko nie układało się po naszej myśli.

Ironia losu?

„Zazwyczaj jest lepiej, kiedy przeciwnicy mają mało okazji, ale to moja pierwsza gra po powrocie i mam ochotę pokazać co potrafię. Chciałbym zaprezentować kilka ładnych parad. Kolejny wynik 2:0 byłby idealny.” – Tomasz Kuszczak

Czyżby nasz rodak w Manchesterze United „wykrakał”? Czy znowu zgubiła nas zbytnia pewność siebie? W tej chwili nie jest ważne i dobrze by było gdyby także inni zawodnicy z pierwszej jedenastki wyciągnęli wnioski z tej porażki.