Nie przegap
Strona główna / Manchester United / O nowych Diabłach słów kilka

O nowych Diabłach słów kilka

Nani & Anderson w Manchester United
Jak już zapewne Wam wiadomo, szeregi Czerwonych Diabłów zasiliło wczoraj dwóch nowych piłkarzy – mowa tu oczywiście o Nanim oraz Andersonie. O pierwszym z nich już coś słyszeliśmy, jednak o Andersonie 'ni widu, ni słychu’. Dlatego poniżej możecie znaleźć informacje o młodym Brazylijczyku oraz rodaku Ronaldo.

Anderson

Anderson, a właściwie Anderson Luís De Abreu Oliveira, urodził się w Porto Alegre w Brazylii (patrz mapka poniżej) 13 kwietnia 1988 roku.

Swoją przygodę z futbolem rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w 1993 roku. Właśnie wtedy dołączył do juniorskiego klubu Gr?mio Foot-Ball Porto Alegrense (potocznie Gr?mio). Swój pierwszy występ w profesjonalnych rozgrywkach zaliczył w 2004 roku – w 5 występach strzelił 1 bramkę. Warto zaznaczyć, że miał wtedy tylko 16 lat.

W kwietniu 2005 roku Anderson wystąpił w barwach Reprezentacji Brazylii w Mistrzostwach Ameryki Południowej U-17. Razem ze swoją drużyną doszedł do finału, gdzie młodzi Canarinhos przegrali z Meksykiem 0-3. W październiku tegoż samego roku Anderson wygrał „Adidas Golden Ball” podczas Mistrzostw Świata U-17. Warto zaznaczyć, że poprzednim zwycięzcą tego trofeum był choćby młody gracz Arsenalu Francesc F?bregas, który otrzymał tę nagrodę w 2003 roku.

Anderson dołączył do FC Porto w grudniu 2005 roku, a swój pierwszy debiut zaliczył 5 marca 2006 roku. Co ciekawe, 13 września 2006 roku wystąpił w meczu Ligi Mistrzów przeciwko zespołowi CSKA Moskwa. Do ważnych dat młodego Brazylijczyka z całą pewnością można zaliczyć 30 maja 2007 roku, kiedy dołączył do Manchesteru United.

Teraz pora zobaczyć nasz nowy nabytek w akcji. Mecz pomiędzy FC Porto, a Vitoria Setubal nas w szczególności zainteresuje minuta 77.

Kompilacja poświęcona Andersonowi

Faul Katsouranisa na Andersonie podczas meczu Benfiki z FC Porto (29 październik 2006, faul skończył złamaniem nogi Brazylijczyka)

Nani

Nani, a właściwie Luís Carlos Almeida da Cunha urodził się 17 listopada 1986 w Amadorze (patrz mapka poniżej).

Kariera Naniego rozpoczęła w lokalnym klubie, Real de Massamá, na przedmieściach Lizbony. Następnie dołączył do Sporting Clube de Portugal – czyli systemu szkolenia młodzików. 'Wdarł’ się do pierwszego składu Sportingu Lizbony w wieku 18 lat. W swoim pierwszym sezonie strzelił 6 goli. Sezon 2006/2007 rozpoczął dwoma trafieniami w dwóch meczach. Swój pierwszy debiut w Reprezentacji Portugalii zaliczył w meczu z Danią, kiedy także strzelił gola, a także został uhonorowany tytułem 'man-of-the-match’.

Teraz popatrzmy na Naniego w akcji…

Kompilacja o młodym Portugalczyku.

Wspomniany wcześniej gol w meczu z Danią.

Przewiń na górę strony